Termowentylatory to popularny sposób na ogrzewanie pomieszczeń mieszkalnych i innych miejsc niedostępnych dla innych metod ogrzewania. Nowoczesne wentylatory mają więcej funkcjonalności niż kiedykolwiek wcześniej. Grzejnikiem można sterować zdalnie z dowolnego miejsca, więc przyda się w każdym domu czy na działce.

Spis treści

 • 1 Czym jest wentylator nagrzewnicy elektrycznej?
 • 2 Dla kogo przeznaczone są wentylatory nagrzewnic elektrycznych?
 • 3 Farelka elektryczna: Na co zwrócić uwagę przy zakupie?
  • 3 .1. Moc
  • 3 .2 Bezpieczeństwo
  • 3 .3- Rozmiar
  • 3 .4 Nawiew zimnego powietrza
  • 3 .5 Regulacja temperatury
  • 3.6 - Długość kabla
  • 3.7 Cechy dodatkowe
 • 4 Ogrzewanie wentylatorowe w łazience - czy różni się od zwykłego grzejnika.
 • 5 Grzejnik elektryczny zapewni komfort termiczny w każdym pomieszczeniu

Co to jest wentylator z grzejnikiem elektrycznym?

Pożegnania elektryczne można określić jako termowentylatory, które ogrzewają pomieszczenia. Są to małe, przenośne grzejniki, które mogą być zasilane prądem lub bateriami. Farelka jest podobna do urządzenia chłodzącego, które wykorzystuje wentylator. Składa się z grzałki i wentylatora, które rozprowadzają ciepło wytwarzane przez grzałkę po całym pomieszczeniu. Filtr zapobiega przedostawaniu się kurzu do termowentylatorów. Mogą być stosowane przez alergików. Dla zwiększenia komfortu można dodać grzejnik z funkcją nawilżania powietrza.

Dla kogo przeznaczone są elektryczne farelki?

Farewells są świetne do ogrzewania obszarów, w których brakuje innego ogrzewania. Farelki mogą być stosowane jako zamiennik lub uzupełnienie grzejników i pieców. Farelki są małe i przenośne, więc mogą być używane jako urządzenie do niedogrzewania. Strumień ciepła można skierować na konkretny obszar lub nawet na konkretną część ciała, która jest bardziej podatna na zamarzanie, jak np. stopy.

Grzejnik elektryczny ma wiele zalet, między innymi prostotę obsługi i brak konieczności montażu. Aby ogrzać pomieszczenie, wystarczy podłączyć nagrzewnicę do prądu. Termowentylatory działają szybko i można je wykorzystać do eliminacji zimna.

Sprawdź nasze artykuły na temat porad domowych

Jak duża jest wilgotność w Twoim domu? Możemy pomóc Ci utrzymać komfort i Twoje zdrowie.
Wilgotność jest kluczowym czynnikiem wpływającym na komfort życia domowników. Na jej poziom wpływa temperatura i pory roku. Idealny poziom...
Jak obliczyć metry kwadratowe?
Obliczanie metrów kwadratowych różnych powierzchni jest niezwykle istotnym elementem każdej budowy lub remontu domu. Zastanawiasz się od czego zacząć ....?
Jak obliczyć zużycie energii elektrycznej?
Rachunek za prąd w gospodarstwie domowym to jeden z najbardziej podstawowych wydatków domowych. Czy...
W jaki sposób odpowietrzyć kaloryfer?
Prawidłowo działająca instalacja centralnego ogrzewania jest niezbędna do ogrzania każdego wnętrza. Grzejniki nie zawsze grzeją tak dobrze, jak byśmy chcieli.

Grzejnik elektryczny - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

- Moc

Moc grzejnika wynosi zazwyczaj od 600 do 2200 watów. Termowentylator może szybciej i skuteczniej ogrzać pomieszczenie, im wyższa jest jego wartość. Termowentylator powinien być stosowany w miejscach, gdzie jest głównym źródłem ciepła. Zapewni to maksymalne dogrzanie pomieszczenia. Należy jednak pamiętać, że równie ważna jest wielkość pomieszczenia. Większość osób zakłada, że przestrzeń powinna mieć od 75 do 100 W.

- Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest kluczową kwestią przy wyborze grzejnika elektrycznego. Większość dzisiejszych grzejników elektrycznych posiada funkcje bezpieczeństwa, które mogą zmniejszyć ryzyko nieuniknionego wypadku. Funkcje te obejmują możliwość automatycznego wyłączenia grzejnika w przypadku, gdy grzejnik zostanie przewrócony. W ramach ochrony przed przegrzaniem większość grzejników posiada funkcję automatycznego wyłączenia. Zapobiega to uszkodzeniu grzejnika i zapewnia bezpieczną pracę.

- Wielkość

Grzejniki elektryczne mają niewielkie rozmiary. Grzejniki termiczne są na tyle małe, że można je stosować w każdym pomieszczeniu i łatwo je transportować. Istnieją również modele pionowe, które można wbudować w ściany.

- Nawiew zimnego powietrza

Są wentylatory elektryczne, które mają funkcję nawiewu zimnego powietrza.

- Regulacja temperatury

Ważną cechą grzejników elektrycznych jest regulacja mocy. Termostat pozwala na dostosowanie temperatury do potrzeb i preferencji użytkownika.

- Długość kabla

W przypadku dużych pomieszczeń lub miejsc z ograniczonym dostępem do gniazdek elektrycznych istotna może być długość przewodu zasilającego. Warto przyjrzeć się modelowi zasilanemu bateriami, jeśli prąd nie jest łatwo dostępny.

- Dodatkowe funkcje

Farelka elektryczna może być wyposażona w dodatkowe funkcje, takie jak możliwość zdalnego sterowania. Szeroki wybór farelek elektrycznych można znaleźć na stronie https://www.neonet.pl/sprzet-grzejny/termowentylatory.html.

Wentylator łazienkowy - czy różni się od zwykłego grzejnika?

Warto wiedzieć, że nie wszystkie farelki mogą być stosowane w łazienkach. Należy wybierać od producentów modele przeznaczone specjalnie do pomieszczeń mokrych.

Farelka elektryczna zapewnia komfort termiczny w każdym pomieszczeniu

Wentylatory elektryczne mogą być stosowane tam, gdzie nie ma źródła ciepła - na ogródkach działkowych, w domkach letniskowych, w garażach. Termowentylatory mogą być również stosowane w punktach usługowych takich jak szkoły, hale produkcyjne i magazynowe, siłownie itp. Wszędzie tam, gdzie potrzebne jest bezpieczne źródło ciepła.

Podobne wpisy: Schemat instalacji centralnego ogrzewania Podstawą każdego remontu łazienki jest ogrzewanie, bieżąca woda i prąd. Jest jednak wiele czynników, które mogą wpłynąć na cenę. Są to...