Sufit napinany to wspaniała dekoracja. Ta technika ma wiele zalet w porównaniu z sufitami z płyt gipsowych. W tym artykule pokażemy Ci korzyści, które oferuje. Pokażemy również, jak zainstalować sufit podwieszany. Możemy również pomóc w oszacowaniu kosztów sufitu napinanego.

 • Ten styl sufitu jest niepodobny do żadnego innego, jaki kiedykolwiek widziałeś.
 • Pokażemy Ci, jak napinać sufit.
 • Przedstawimy Ci szczegóły dotyczące kosztów sufitu napinanego.
 • Czy lepiej, aby sufit podwieszany został zastąpiony sufitem napinanym?
 • Czy wiesz, jak długo trwa montaż sufitu napinanego? Ten artykuł pomoże Ci się tego dowiedzieć.

Oświetlenie salonu

Spis treści

 • 1 Co to jest sufit napinany? Czym różni się od sufitu podwieszanego.
 • 2 Jakie są korzyści z zastosowania sufitu napinanego?
 • 3 Jakie są niektóre wady sufitów napinanych
 • 4 Jak zamontować dach napinany - opis i sposób montażu
  • 4.1 Wybierz tkaninę
  • 4.2 Znajdź dostawcę
  • 4.3 Przygotowanie pomieszczenia
  • 4.4 Montaż szyny aluminiowej
  • 4.5 Zainstalować oprawy oświetleniowe i inne systemy znajdujące się wyżej niż sufit
  • 4.6 Zwiększenie ilości ciepła w pomieszczeniu
  • 4.7 Ustawić sufit
  • 4.8 Podłączenie oświetlenia i innych urządzeń
  • 4.9 Czyszczenie końcowe
 • 5 Ile kosztuje sufit napinany?

Co to jest sufit elastyczny? Czym różni się od sufitu podwieszanego.

Sufit napinany może być stosowany jako odmiana sufitu podwieszanego.

Technika sufitów napinanych jest jedną z najwcześniejszych innowacji w projektowaniu wnętrz. Wiele krajów na przestrzeni dziejów wykorzystywało tkaniny do wieszania na swoich sufitach. Starożytni Rzymianie używali jedwabiu, Egipcjanie - lnu, a Ormianie - bawełny. Idealną równą powierzchnię uzyskiwano poprzez zawieszenie wilgotnej tkaniny, która zwiększała swoją objętość i była ściągana w dół w miarę wysychania.

Naprawa starego sufitu może być kosztowna i czasochłonna. Sufit podwieszany jest w tej sytuacji świetnym rozwiązaniem. Jeśli zastanawiasz się, co zrobić zamiast sufitu podwieszanego, rozwiązaniem dla Ciebie mogą być sufity napinane. Jest on lżejszy od suchej zabudowy. Można go również zainstalować szybciej. Sufity tkaninowe to alternatywa dla sufitu podwieszanego, na którą warto zwrócić uwagę.

Z czasem sufity napinane stały się rzadsze, ale ponownie pojawiają się w XX wieku. Ten sufit wykonany jest z tkaniny PCV. Sufit napinany 3D to obraz 3D wydrukowany na płótnie, który daje złudzenie głębi. Najpopularniejsze wzory to woda, przestrzeń i niebo. To rozwiązanie jest zarówno oszałamiające, jak i odpowiednie dla współczesnej aranżacji wnętrz. Lustrzany sufit napinany - błyszcząca powierzchnia tego materiału odbija światło jak lustra. Sufity podwieszane dostępne są w dowolnym kolorze. Często można go spotkać w bogatych, królewskich wnętrzach. Do wykonania matowych sufitów napinanych stosuje się tkaninę nie odbijającą światła. Dostępnych jest wiele kolorów, ale najczęściej spotykany jest biały, ponieważ pasuje do większości projektów domów.

Zobacz także: projektowanie biur w Krakowie

Jakie są niektóre zalety sufitu napinanego?

Sufit napinany to świetny wybór do ukrycia wad lub uszkodzonych powierzchni. Sufity napinane oferują wiele korzyści.

Możesz zakryć nieatrakcyjne rury zewnętrzne za pomocą tkaniny. Technika ta obniża sufit, więc nie można jej stosować w pomieszczeniach z niskimi sufitami. Sufity te świetnie sprawdzają się w tradycyjnych kamienicach lub innych pomieszczeniach z wysokimi sufitami. Największą zaletą sufitu jest jego wysokość.

Sypialnia z sufitem napinanym

Szybkość, z jaką sufit podwieszany może być pokryty tkaniną, to kolejna zaleta. Sufity napinane mają również inne zalety:

 • Cały proces montażu sufitu trwa około jednego dnia. Później jest bardzo mało sprzątania. Oryginalny sufit pozostaje nienaruszony.
 • Sufity napinane są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego jest to jedna z najdłużej działających konstrukcji. Mogą służyć przez dziesiątki lat, a większość producentów daje na nie 10-letnią gwarancję.
 • Sufity napinane tworzą jednolitą powierzchnię dla pięknych efektów. Jest to niemożliwe w przypadku tradycyjnych wykończeń. Producenci oferują szeroką gamę wzorów, które można dostosować. Możesz wybrać gładką powierzchnię lub drukowaną 3D z wzorem. Sufit tkaninowy może mieć dowolny kształt, jeśli nie pragniesz gładkiego wykończenia.
 • Tkaniny używane do produkcji sufitów napinanych są odporne na wilgoć, ogień i kurz. Ten rodzaj sufitu podwieszanego jest wodoodporny, gdy jest prawidłowo umieszczony. Jeśli tkanina przecieka od góry, nie przepuści żadnej. Według różnych producentów, sufit napinany może pomieścić do 100 litrów wody w zależności od jego konstrukcji. Tkaniny te są ognioodporne.
 • Izolacja akustyczna - Sufit perforowany z membraną, która pochłania dźwięk z pomieszczenia. Jest to szczególnie przydatne w dużych salach wykładowych, prywatnych mieszkaniach i sypialniach.
 • Po zainstalowaniu, sufit napinany nie wymaga dodatkowego czyszczenia. Można go odkurzyć, a całą konstrukcję można również zdjąć, aby wyczyścić leżący nad nim system rur.

Sufit w sypialni napinany

Jakie są niektóre wady sufitu napinanego.

Każdy sufit podwieszany pokryty tkaniną ma zarówno zalety, jak i wady

. Należy je rozważyć, aby mieć świadomość ograniczeń tej metody.

 • Problem z wielkością - choć są uniwersalne, sufity napinane nie pasują do wszystkich pomieszczeń. Sufity tkaninowe są trudne do zainstalowania w pomieszczeniach o nietypowych kształtach lub ścianach z wieloma zakamarkami. Panele te można zmienić, ale może to być bardzo kosztowne. Maksymalna długość tkaniny to 5 metrów. W przypadku większych powierzchni wymagane są dwie różne tkaniny. Nie gwarantuje to idealnie równej powierzchni.
 • Opcje oświetleniowe - lampy, które są używane do oświetlania sufitu napinanego, powinny mieć maksymalny limit mocy 40 watów. Muszą być chronione przed ciepłem, ponieważ nadmierne ciepło może spowodować odbarwienie.
 • Wysoki koszt - cały koszt sufitu podwieszanego zależy od jego wielkości, użytego materiału i złożoności. Jednak ten rodzaj sufitu jest często bardzo drogi. Wzrośnie koszt projektu zaprojektowanego na zamówienie, projektu drukowanego, a także konstrukcji dostosowanej do konkretnych pomieszczeń.

Jakie są korzyści z zastosowania sufitu napinanego

Jak zainstalować sufit napinany - opis procesu instalacji

Montaż sufitu napinanego jest możliwy we własnym zakresie . Jednak doświadczenie i wiedza pozwolą uniknąć wielu błędów i niespodzianek podczas montażu. Wykwalifikowane firmy zajmują się montażem

sufitów napinanych. . Od początkowego pomysłu do ostatecznego montażu dachu napinanego, proces wygląda następująco:

Wybierz tkaninę

Zdecydowałeś się na rozciąganie sufitu. Ale jaką tkaninę i kolory powinieneś wybrać? Czy lepiej, żeby był matowy, satynowy, czy błyszczący? Czy ma być półprzezroczysty czy kształtny? Może chciałbyś, aby na suficie zostało wydrukowane logo Twojej firmy lub ulubiony obraz.

Wybierz kolory dla swojego sufitu

Wybierz dostawcę

Po wybraniu projektu, nadszedł czas, aby znaleźć dostawcę. Najlepsze firmy zajmujące się instalacją sufitów napinanych mogą zaoferować kompletne rozwiązanie od produkcji tkanin po instalację i konserwację. Zalecamy uzyskanie ofert od kilku dostawców, aby zapewnić sobie najlepszego dostawcę dla Twoich potrzeb.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania?

Ustawić pomieszczenie

Tynkowanie sufitu to świetny sposób na okazanie wdzięczności. Nie trzeba sprzątać całego pokoju. Nie jest konieczne czyszczenie całego pomieszczenia. Wygładzić ściany, na których mają być zamontowane szyny. Pewne przygotowanie przestrzeni może być konieczne, ale nie jest to konieczne. Montaż można zakończyć niemal natychmiast.

Ile kosztuje remont łazienki?

Zamontuj szynę aluminiową

Aluminiowy tor biegnie wzdłuż czterech ścian Twojego pokoju, aby połączyć sufit napinany. Jeżeli sufit jest duży, wymagane będzie zainstalowanie aluminiowych wsporników w regularnych odstępach wzdłuż sufitu, aby przymocować panele z tkaniny.

Jak zainstalować sufit napinany

Umieść oprawy oświetleniowe lub inne systemy wyżej niż sufit

Przymocuj do sufitu platformy dla opraw oświetleniowych i innych urządzeń (np. czujników dymu). Wyreguluj wysokość platformy tak, aby łatwo było przeciągnąć przez sufit ważne urządzenia, takie jak lampy.

Zwiększ ciepło w pomieszczeniu

W celu zwiększenia elastyczności tkaniny sufitowej stosuje się ogrzewanie, dzięki czemu można ją łatwo rozciągnąć. Robi się to na przykład za pomocą przenośnych nagrzewnic gazowych. Minimalna temperatura to 18°C, natomiast idealna temperatura do rozciągania sufitów z PVC to 40°C.

Zamontuj sufit

Sufit został podgrzany i jest teraz przymocowany do płyt ściennych. Ciepło powoduje kurczenie się i rozszerzanie tkaniny, tworząc gładką powierzchnię. W ostatnim kroku należy ukryć szczeliny między płytami. Gdy tkanina osiągnie maksymalną elastyczność, umieszcza się ją najpierw na aluminiowym narożniku stojaka.

Podłącz oświetlenie i sprzęt

Pierścienie wzmacniające są przymocowane do płótna, aby wykonać otwory na oprawy oświetleniowe i inny system. Następnie tkanina jest cięta do środka. Po podłączeniu opraw przez otwory, włącza się sprężyny dla platform.

Czyszczenie końcowe

Użyj wilgotnego ręcznika, aby usunąć wszelkie ślady lub odciski dłoni na płótnie sufitu. Twój sufit napinany jest teraz gotowy.

Jaki jest koszt sufitu napinanego?

Jaki jest koszt sufitu napinanego?

Koszt tego rodzaju sufitu podwieszanego zależy od wielu czynników.

Najważniejszym aspektem pomieszczenia jest jego wielkość. Unikalny kształt pokoju jest kolejnym ważnym czynnikiem. Cena może być dostosowana poprzez wybór materiału (PVC lub Polyester), oraz niestandardowy druk. Oświetlenie jest ważne; możesz użyć taśmy LED lub tradycyjnej żarówki zaprojektowanej specjalnie dla tego typu sufitu.

Bardziej opłacalne i łatwiejsze jest dekorowanie wielu pomieszczeń jednocześnie niż tylko jednego. Dzięki temu cena za całą powierzchnię będzie niższa niż za poszczególne pomieszczenia. Ważne jest, aby ocenić stan techniczny sufitu. Trudniej jest zainstalować nowy sufit, jeśli jest on kruchy lub nierówny.

Zobacz nasze inne artykuły o budowie i remoncie domu

Jak ukryć kabel ścienny - Kilka sposobów na zamaskowanie przewodu

Nowoczesne domy budowane są w oparciu o starannie ukryte okablowanie i korytka kablowe, które pozwalają na wykonanie dodatkowych instalacji. Odpowiednie ukrycie kabli w ścianach jest niezbędne.

Jak zrobić sufit napinany? I ile wynosi jego koszt?

Sufit napinany to świetna dekoracja. Ta technika ma wiele zalet w porównaniu z sufitami z płyt gipsowych. Z tego artykułu dowiesz się...

Zamiast sufitu podwieszanego - nasze propozycje

Szukasz możliwości zmiany swoich sufitów podwieszanych? Czy szukasz dostępnych alternatyw? Istnieje wiele opcji, wiele z nich to wysokiej jakości i piękne produkty...

Kalkulacja kosztów, ile kosztuje wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim.

Częstą decyzją jest zakup nowego mieszkania w stanie deweloperskim. Zakup to dopiero początek kosztów. Ile będzie kosztowało wykończenie...

Jak długo trwa budowa domu?

Jak długo trwa budowa domu? Trudno jest odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ czas budowy jest...

Gdzie budować dom w 2022 r.

Jak w ogóle zacząć budowę domu? To pytanie musi zadać sobie każda osoba, która planuje budowę własnego domu ....

Schemat instalacji CO.

Kiedy zastanawiamy się nad tym, gdzie wybudować dom, centralne ogrzewanie nie jest jedyną rzeczą, o której myślimy. Prędzej czy później...

Cena za metr kwadratowy sufitu napinanego różni się w zależności od tego, czy jest to lakierowana folia PCV, materiał sufitowy, czy podświetlany sufit z motywem. Czy potrzebne jest podświetlenie sufitu? Haki będą potrzebne do zawieszenia lampy lub żyrandola. Na suficie można też zamontować czujniki dymu lub głośniki. Te wybory i szczegóły mają wpływ na ostateczny koszt sufitu napinanego. Listwy montażowe mają znaczący wpływ na ostateczną cenę. Czy powinny być ozdobne, czy też sufit powinien być gładki? Ze względu na bardziej skomplikowany montaż i większą ilość potrzebnego materiału, sufit trójwymiarowy będzie kosztował znacznie więcej.

Trudno jest oszacować koszt instalacji dachu napinanego ze względu na wiele czynników. Poważne firmy dokonają inspekcji pomieszczeń przed podaniem ceny. Następnie omówią opcje i możliwe rozwiązania na miejscu.

Ceny mogą się różnić w zależności od użytych materiałów i wybranych rozwiązań. Istnieją dwa rodzaje sufitów napinanych: takie, które można wykonać samodzielnie oraz takie, które wymagają profesjonalnego montażu. Warto przyjrzeć się kilku przykładom dla ogólnej orientacji.

 • Sufity napinane klasy standard już od 90 zł/m2
 • Sufity napinane klasy Premium już od 130 zł/m2
 • Sufity napinane klasy Lux - cena od 150 zł/m2
 • Sufity napinane z nadrukiem - od 300 zł/m2
 • Ceny od 190 zł/m2 dla sufitów napinanych LED

Koszt takiego projektu będzie zależał od wielu czynników, które zostały wymienione. Producenci zazwyczaj podają cenę bazową, a następnie dodają dodatkowe funkcje, które zwiększają koszt.

Sufity napinane są bez wątpienia droższe niż sufity suche. Dlatego warto rozważyć skorzystanie z nich.

Podobne posty: Co można zrobić zamiast sufitu podwieszanego? Nasze propozycje Szukasz dostępnych alternatyw? Opcji jest naprawdę wiele. Sam... Co powiesić na ścianie w salonie? Ciekawe dekoracje Nie jesteś pewien, jak udekorować dużą ścianę salonu ?...?