Budownictwo, jak każda inna branża, stale potrzebuje innowacji. To fakt! Mój profesor zwykł mi powtarzać, że jeśli nie ruszam do przodu, a zamiast tego stoję w miejscu, to tak naprawdę cofam się do tyłu. Choć może to brzmieć zabawnie, zdanie to kryje w sobie wiele prawdy. Technologia budowlana sięga czasów starożytnych, w początkach ludzkiej cywilizacji. Już wtedy do wznoszenia budynków używano elementów ceramiki budowlanej. Wraz z upływem lat przybierały one coraz to nowe, ulepszone formy. W dzisiejszym poście skupimy się na jednej z takich form. Obecnie znajduje się ona "na topie". Jest to technologia Porotherm DRYFIX. Zaczynamy!!!

Porotherm DRYFIX to system ceramiki budowlanej, który wykorzystuje pustaki keramzytowe. Struktura tych pustaków zawiera specjalne puste kanały. Cegły DRYFIX dzięki wielu pustym mikroskopijnym obszarom są niezwykle odporne na działanie ciepła.

Zacznijmy od wprowadzenia do techniki budowania DRYFIX. Pustaków nie łączy się za pomocą tradycyjnej zaprawy cementowej. Bloczki łączy się za pomocą specjalistycznej pianki, która jest dołączona do zestawu. Wbrew powszechnej opinii, ściany wykonane w tej technologii są bardziej wytrzymałe niż ściany wykonane tradycyjnymi technikami. Porotherm DRYFIX jest bardziej wydajny niż tradycyjne metody, a także charakteryzuje się czystszym placem budowy, przy minimalnym hałasie betoniarki i niskim zużyciu wody. Nie ma też potrzeby magazynowania dużych ilości materiałów budowlanych. Jak widać, wszystko jest możliwe. System Porotherm DRYFIX ułatwia budowę i pozwala zaoszczędzić połowę czasu w porównaniu z tradycyjnymi metodami murowania.

Wróćmy na chwilę do izolacji termicznej budynków wznoszonych z wykorzystaniem porowatych cegieł DRYFIX. Bloczki te to specjalny rodzaj cegły ceramicznej, która jest lekka i wytrzymała. Główną zaletą tych pustaków są mikroskopijne pory, które pozwalają na naturalne odparowanie wody z zewnątrz. Ściany DRYFIX są jednolite i pozbawione mostków termicznych dzięki zastosowaniu pianki zamiast zaprawy. Dzięki tym cechom powstaje jednorodna ściana, która ma niski współczynnik przenikania ciepła i zapewnia odpowiednią ochronę przed wiatrem, zimnem i wilgocią.



Technologia Porotherm DRYFIX daje mnóstwo możliwości i pozwala na maksymalne oszczędności zarówno czasu, jak i pieniędzy. Systemy DRYFIX są stosunkowo nowe na rynku budowlanym, ale mogą odnieść wielki sukces i zadomowić się w środowisku inżynierskim.

Skomentuj post, aby podyskutować.

Tags: dryfix murarstwoporothermplastik_nowy system dryfix_nowy system