Kredyt hipoteczny to spore zobowiązanie, które zwiąże nas z bankiem na wiele dekad. Może też kosztować setki tysięcy złotych, co dla wielu jest znaczącą kwotą. Ważne jest, aby odpowiedzieć sobie na pytanie "Jak znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny?".

Na to pytanie należy odpowiedzieć, że nie ma jednego idealnego sposobu na idealny kredyt hipoteczny. Każda osoba ma inne potrzeby i możliwości, dlatego ważne jest, aby porównywać różne oferty. Oto zasady, którymi należy się kierować przy wyborze kredytu dopasowanego do naszych potrzeb.

Zwróć uwagę na swój wkład własny

Przepisy z 2017 roku wymagają od kredytobiorcy wkładu własnego na poziomie co najmniej 20% wartości nieruchomości. Jest to znaczna podwyżka, która dla wielu może utrudnić ubieganie się o kredyt hipoteczny. Niektóre banki oferują klientom możliwość obniżenia wkładu własnego nawet do 10%, jeśli wykupią dodatkowe ubezpieczenie. Chcąc pożyczyć aż 90% wartości mieszkania, trzeba mieć wyższą ocenę kredytową.

Zwróć uwagę na okres kredytowania

Bank uzna, że mamy większą zdolność kredytową, jeśli wydłużymy okres kredytowania. Jest to podstawowa zasada, której przestrzega wiele osób. Jeśli chcemy zmaksymalizować zdolność kredytową, warto wydłużyć okres kredytowania. Jeśli nasza zdolność kredytowa nie jest problemem, możemy rozważyć opcję szybszej spłaty pożyczki. Dzięki temu można bowiem zaoszczędzić sporo odsetek.

Raty równe lub malejące

Eksperci szacują, że aż 90% kredytobiorców byłoby w stanie płacić znacznie mniejsze odsetki, gdyby zdecydowali się na obniżenie miesięcznych rat w stosunku do kredytu hipotecznego z ratami równymi. Ta opcja wymaga wyższej zdolności kredytowej, dlatego niewiele osób się na nią decyduje. Możemy jednak sporo zaoszczędzić na odsetkach. Osoby, które planują wcześniejszą spłatę kredytu, powinny rozważyć obniżenie rat.

Wykorzystaj porównywarki i rankingi na swoją korzyść

Samodzielne poszukiwanie kredytu hipotecznego odpowiadającego Twoim potrzebom może być żmudne i czasochłonne. Internetowe porównywarki i rankingi to świetna opcja dla osób szukających szybkich, ale sprawdzonych rozwiązań. Wiele z tych stron umożliwia spersonalizowanie kryteriów wyszukiwania, dzięki czemu znalezione kredyty są dopasowane do naszych potrzeb. Aktualny ranking kredytów znajdziemy zawsze na stronie https://domkredytowy.pl/najtanszy-kredyt-hipoteczny/ - to narzędzie jest przede wszystkim wiarygodne, co pozwoli nam sporo zaoszczędzić na wymarzonym domu czy mieszkaniu.

Tagi: Kredyt hipoteczny