Pandemia nie była łatwą bitwą, która dla niektórych stała się codzienną walką. Niezależnie od tego, czy jesteś z przyjaciółmi, czy z rodziną, istnieje duże prawdopodobieństwo, że odbije się to na wszystkich zaangażowanych. Praca w domu to tylko jeden z przykładów tego, jak pandemia zmienia działalność gospodarki. Większość matek musiałaby uczestniczyć w spotkaniach Zoom i zacząć przygotowywać rodzinne obiady, ponieważ dzieci nie są w szkole. Inne osoby żyją na własną rękę, walcząc o wszystko, od prania, gotowania, płacenia rachunków, sprzątania mieszkania i karmienia się. Rzeczywistość jest taka, z czym większość ludzi ma teraz do czynienia.

Na szczęście zaczyna się "nowa normalność". Więc o co w tym wszystkim chodzi? Technicznie rzecz biorąc, chodzi o robienie zwykłych rzeczy w nietypowy sposób. Czy próbowałeś robić zakupy spożywcze za pomocą telefonu? A co powiesz na zakup świeżych homarów przez Internet i zobaczenie ich tuż pod drzwiami? Niezwykłe, prawda?

Zobaczmy, czy możemy poprawić ten nowy, normalny styl życia. W tej bitwie zdrowie fizyczne nie jest jedyną ważną rzeczą; zdrowie psychiczne jest równie ważne.

Zacznij grillować

Czy kiedykolwiek widziałeś podwórko swojego sąsiada tak zadymione, że jego zapach sprawiał, że byłeś bardzo głodny? Nie ma znaczenia, czy jest to podwórko, czy tylko balkon; każdy może zacząć grillować cokolwiek.

Zanim zaczniesz, zrozum, co musisz mieć. Pomyśl o miejscu, w którym chcesz rozpocząć grillowanie, przygotuj je i spraw, by było przestronne. Stół w pobliżu miejsca pracy to dobry pomysł. Zaoszczędzi to energii na chodzenie po sprzęt. Wyobraź sobie lekarza na sali operacyjnej otoczonego wszystkim, czego potrzebuje. Początkujący czy nie, poćwicz umieszczanie narzędzi, takich jak szpatułka, nóż, szczotka do smażenia, szczypce i rękawice w pobliżu; potknięcie się podczas grillowania to ostatnia rzecz, którą chcesz się przytrafić.

Określ, jaki typ grilla chcesz mieć. Grille elektryczne, gazowe i węglowe to typowe opcje. Pamiętaj, że każdy typ wymaga określonej pielęgnacji, konserwacji i obsługi. Zdecyduj, czy chcesz mieć steki, szaszłyki, warzywa, kukurydzę czy owoce morza, abyś mógł wcześniej przygotować składniki i być może, jeśli nadal masz czas, poszukać najlepszego dostępnego przepisu.

To będzie coś więcej niż tylko nakarmienie rodziny lub przyjaciół. Tworzą się wspomnienia, zwłaszcza gdy i gdzie jest jedzenie, potrawy z grilla! Będzie to korzystne, zwłaszcza dla zdrowia psychicznego. Odpoczynek, jedzenie na świeżym powietrzu i kolacja nie smażona, nie sucha, ale soczysta i aromatyczna to coś, na co zawsze będziesz czekać z niecierpliwością.

Nawyki żywieniowe

Według Report Linker, globalny wzrost rynku usług dostawy żywności online wynosi 126,91 miliarda dolarów z zaledwie 7 miliardów dolarów w 2020 roku. Większość Amerykanów polega obecnie na dostarczaniu posiłków, a z tego powodu lokale, które służą wyłącznie do spożywania posiłków, dołączają do konkurencji. Usługi dostawcze, takie jak Getir, są zobowiązane do przeniesienia swoich usług na inny poziom, aby obsługiwać nie tylko dostawy żywności, ale także artykuły spożywcze, świeże produkty, przekąski i wszystko inne, co zwykle można znaleźć w super sklepie, podczas gdy klienci korzystają z niestandardowych ofert i kodów promocyjnych Getir dostępnych w ich aplikacji mobilnej.

Istnieje wiele opcji żywnościowych, jeśli chodzi o usługi dostawy. Patronowanie sieciom fast-food tylko dlatego, że jest to wygodne, nie usprawiedliwia faktu, że jest pełne konserwantów, sodu, kalorii i cholesterolu.

Być może nie jest ci to znane, ale posiłki roślinne dołączyły już do tego trendu, udostępniając organiczne i zdrowe posiłki z dostawą. Następnym razem, gdy otworzysz swój telefon, zrezygnuj z fast foodów i wybierz na śniadanie tosty z awokado.

Pomoc zwierzęcia domowego

Posiadanie zwierzaka to nie tylko poszukiwanie bezpieczeństwa, ale badania sugerują, że przebywanie w towarzystwie kota lub psa zmniejsza poziom niepokoju i stresu. Przy tak wielu rzeczach, które dzieją się w naszym życiu, wybór zdrowszego stanu umysłu jest koniecznością. Daje to pozytywne usposobienie, pewność siebie i skupienie.

Małe rzeczy, które powinieneś rozważyć, to jakie zwierzę naprawdę pasuje do twojej osobowości. Czy ma to być pies czy kot? Rozmiar również ma znaczenie. Zrozumienie przestrzeni, którą będziesz dzielić, jest kluczowe. Jeśli nie weźmiesz pod uwagę przestrzeni i rozmiaru, może zrobić się bałagan.

Nikt cię nie powstrzyma, jeśli zdecydujesz się mieć żółwie, rybki, chomiki, a nawet gekony. Twoim celem jest mieć towarzystwo, coś do myślenia i coś do opieki. Posiadanie ich jako zwierząt domowych może być niezwykłe, ale są to żywe istoty, a tego szczególnie potrzebujesz, jeśli mieszkasz sam w swoim mieszkaniu z powodu studiów lub pracy. Nie zapomnij dać swojemu zwierzakowi trochę pieszczot.

Znaczenie sprawności fizycznej

Praca w domu pochłania nie tylko godziny towarzyskie, ale także czas na ćwiczenia. Po omówieniu tego, jak ważne jest zdrowie psychiczne, przejdźmy teraz do stanu fizycznego. Ze względu na nową normalną zmianę, osoby pracujące w domu są znane z siedzącego trybu życia przez większość czasu. Siedzenie i jedzenie przed komputerem to tylko niektóre ze złych nawyków, które ludzie nabywają. Brak ćwiczeń, przepływu krwi i ruchu mięśni zwiększa ryzyko wystąpienia problemów z sercem, cukrzycy i nie tylko.

Oto, co możesz zrobić. Nawet jeśli nadal jesteś na spotkaniu, wkradnij się trochę rozciągania. Chwyć małe ciężarki, stwórz zestawy i powtórzenia, aby wykonać cykle preferowanego rodzaju ćwiczeń. Wiele osób uważa, że ćwiczenia są tak nudną i żmudną czynnością, że w końcu ich nie wykonują. Oszukaj swój umysł, zainwestuj w sprzęt fitness, który jest kolorowy, wymagający lub wyjątkowy, abyś miał lepszy powód, aby to zrobić.

Ćwiczenia oddechowe również powinny znaleźć się na liście kontrolnej. Możesz zacząć od wstania, poświęcić kilka minut na głębokie oddychanie, sięgnąć do najwyższego punktu, aby uwolnić napięcie, a na koniec poruszać się i potrząsać, aby utrzymać przepływ krwi.