Posiadając luksusową nieruchomość, zwłaszcza jeśli znajduje się ona w miejscu docelowym podróży, można uzyskać dodatkowy dochód, wynajmując ją.

Dla wielu właścicieli najbardziej logiczną opcją jest Airbnb.

Istnieje wiele korzyści płynących z hostowania wysokiej klasy nieruchomości za pośrednictwem Airbnb. Na przykład, jeśli ktoś zostanie ranny w Twojej nieruchomości lub wystąpią szkody, możesz być chroniony do 1 miliona dolarów w ramach podstawowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Ochrona gospodarza obejmuje odpowiedzialność prawną za obrażenia ciała i uszkodzenia mienia należącego do gości lub innych osób. Obejmuje również szkody w obszarach wspólnych, takich jak lobby budynku.

Korzystanie z platformy do wynajmu nieruchomości jest również proste i jest to miejsce, do którego większość ludzi udaje się, gdy chcą wynająć krótkoterminowo.

Airbnb stosunkowo niedawno stworzyło swój program Luxe, który jest idealny, jeśli masz luksusową nieruchomość i chcesz umieścić ją bezpośrednio przed najemcami, którym najbardziej przypadnie do gustu.

Oto kilka kluczowych rzeczy, które warto wiedzieć, jeśli jesteś właścicielem nieruchomości i jesteś zainteresowany programem Luxe.

Czym jest program Luxe?

Program Luxe powstał w wyniku przejęcia przez firmę spółki o nazwie Luxury Retreats. Luxury Retreats była firmą oferującą penthouse'y, wille i rezydencje.

Istnieją tysiące ofert Luxe w dziesiątkach lokalizacji na całym świecie.

Są one pobierane bezpośrednio z kolekcji domów Luxury Retreat i można w nich znaleźć wszystko, w tym prywatne wyspy Polinezji.

W cenę domu wliczony jest projektant podróży, który może pomóc w rezerwacji innych części podróży, jeśli szukasz nieruchomości. To tak, jakbyś miał osobistego konsjerża, z którego możesz korzystać tak często, jak chcesz.

Program Luxe ma listę kontrolną udogodnień zawierającą ponad 300 pozycji i podlega rygorystycznej kontroli projektu. Inspektorzy osobiście odwiedzają obiekt i sprawdzają nawet najdrobniejsze szczegóły, takie jak jakość pościeli i ciśnienie wody.

Wystrój musi być stylowy, zaktualizowany i w dobrym stanie. Musi być również dużo miejsca dla liczby osób, które obiekt ma pomieścić.

Istnieje również Airbnb Plus, który jest kolejną opcją, jeśli masz wysokiej klasy dom. Nieruchomości Airbnb Plus są również dobrze zaprojektowane i prowadzone przez najlepszych gospodarzy. Możesz otrzymać odznakę Plus, jeśli Twój dom zostanie zweryfikowany pod kątem jakości podczas osobistej inspekcji.

Dom Airbnb Plus powinien mieć wszystko, co gość miałby w domu, na przykład zaopatrzoną łazienkę i kuchnię.

Aby otrzymać odznakę Plus, musisz również skrupulatnie utrzymywać swoją nieruchomość.

Kwalifikowanie się do Airbnb Luxe jako właściciel nieruchomości

Jak już pokrótce wspomniano, jeśli jesteś właścicielem wysokiej klasy nieruchomości i chcesz wziąć udział w programie Luxe, inspektor musi przyjść osobiście. Inspekcja obejmuje setki kryteriów i wybierane są tylko najlepsze nieruchomości.

Prywatność jest ważną częścią zatwierdzenia do programu. Na przykład, nie można być na miejscu, gdy goście przebywają w obiekcie. Wiele osób, które rezerwują luksusowe zakwaterowanie, ceni sobie prywatność być może ponad wszystko inne, a czasami nie chcą, aby ich tożsamość została ujawniona, ponieważ są wysoko postawieni.

Kiedy goście wybierają obiekt Luxe, zawsze wynajmują go w całości.

Styl i estetyka muszą być piękne i pięciogwiazdkowe.

Wiele domów ma styl wystroju, który opowiada pewną historię.

Wszystko, czego gość może potrzebować, musi być zapewnione. Oznacza to na przykład w pełni wyposażoną kuchnię z zapasami, których szef kuchni mógłby użyć do przygotowania posiłków.

Obiekty Luxe są nie tylko piękne. Znajdują się one również w najlepszych miejscach na świecie. Niektóre z miejsc, które Airbnb obecnie wyróżnia w ramach swojego programu Luxe, to Toskania, Bali, The Hamptons, Napa i Palm Springs.

300-punktowa inspekcja przeprowadzana przez Airbnb podzielona jest na pięć sekcji, które obejmują:

  • Forma: Odnosi się to do układu domu. Oznacza to, że musi być w nim wystarczająco dużo miejsca, by wygodnie pomieścić wszystkich gości, a nie tylko łóżka i sypialnie. Na przykład, musi być dużo miejsc siedzących we wspólnych i dzielonych przestrzeniach, takich jak stół jadalny i miejsca do siedzenia na zewnątrz. W każdym obszarze domu musi być miejsce dla wszystkich gości, aby mogli się rozłożyć w sposób, w jaki czują się komfortowo.
  • Funkcjonalność: Odnosi się to do tego, jak dobrze dom jest wyposażony, aby mógł być używany na różne sposoby. Na przykład, jak wspomniano, kuchnia musi być wyposażona do użytku przez szefa kuchni. Na każde dwie sypialnie musi przypadać co najmniej jedna łazienka, a systemy ogrzewania i wentylacji są sprawdzane pod kątem hałasu i wydajności.
  • Feel: Chodzi o styl, architekturę i zagospodarowanie terenu domu.
  • Lokalizacja: Nieruchomości są oceniane w porównaniu do lokalizacji, w której się znajdują. Na przykład nieruchomości miejskie są porównywane odpowiednio do siebie.
  • Usługi: Im więcej usług goście mogą łatwo zamówić, tym lepiej w oczach zespołu Luxe.

Kwalifikowanie się do Airbnb Plus

Jeśli Twój obiekt może nie jest na poziomie Luxe, ale nadal jest obiektem wysokiej klasy, możesz zamiast tego spróbować uzyskać status Plus.

Aby zakwalifikować się do złożenia wniosku, musisz mieć nieruchomość w miastach, w których dostępny jest Plus, i musisz mieć już co najmniej jeden pobyt. Obiekt musi posiadać najlepsze recenzje, akceptować co najmniej 95% rezerwacji i nie może mieć żadnych przypadków anulowania rezerwacji w ostatniej chwili w ciągu ostatniego roku. Musisz także oferować cały dom lub prywatny pokój z własną łazienką.

Po przekroczeniu tych standardów musisz przejść test projektowy. Profesjonalny fotograf jest wysyłany w celu przeprowadzenia inspekcji w oparciu o 100-punktową listę kontrolną. Wreszcie, Twój dom musi wyglądać wyjątkowo i różnić się od innych. Wyróżniające się akcenty projektowe mogą pomóc w tym obszarze. Ogólnie rzecz biorąc, nieruchomość musi zapewniać komfort i design, a także być dobrze utrzymana i wyposażona. Musi być funkcjonalny i miły dla oka, aby został wybrany jako część programu Plus.