Kanadyjski rynek mieszkaniowy przeżywa obecnie rozkwit z powodu niskich stóp procentowych i ograniczonych zapasów. Jako takie, inwestorzy założyli nieruchomości mieszkalne i komercyjne szybko, zwiększając wskaźnik aprecjacji. Nawet w środku pandemii COVID-19, budynki mieszkalne i komercyjne pojawiają się w prawie wszystkich kanadyjskich dzielnicach mieszkaniowych. Chociaż może to być najlepszy czas na inwestowanie w nieruchomości w Kanadzie, nie zawsze łatwo jest rozpocząć inwestowanie. Oto przewodnik dla początkujących do zakupu kanadyjskich nieruchomości.

  1. Cele. Pierwszym krokiem do zakupu kanadyjskich nieruchomości jest określenie swoich celów. Twoje cele powinny zarysować, co chcesz z inwestycji. Twoje cele będą określać następny krok, który podejmiesz po inwestycji. Jednak większość ludzi ustala ogólne cele typu "Mam nadzieję, że będę powiększać swoją inwestycję". Zawsze wyznaczaj cele Specific, Measurable, Attainable, Realistic, and Timed (SMART). Takie cele pomogą Ci zrozumieć, czego chcesz i jak osiągnąć swoją inwestycję w nieruchomości. Zawsze weryfikuj swoje cele w miarę upływu czasu i wyznaczaj nowe cele SMART.
  1. Konsultacje. Wejście na rynek nieruchomości w Kanadzie bez żadnej wiedzy i wskazówek może być wyzwaniem. Nie oznacza to jednak, że nie jest osiągalne. Eksperci nieruchomości zalecają, aby skonsultować się z doświadczonym inwestorem nieruchomości, aby dowiedzieć się więcej o branży i szukać wszelkich porad, które mają do zaoferowania. Ktoś z dużym doświadczeniem w nieruchomościach prawdopodobnie będzie miał nieograniczoną wiedzę. Mogą podzielić się swoimi niepowodzeniami i historiami sukcesu i doradzić Ci na najlepszej drodze do naśladowania, aby uniknąć strat. Doświadczeni inwestorzy doradzą Ci również, czy kupić inwestycję początkową, czy rozszerzyć swój portfel finansowy.
  1. Poznaj rynek. Obecne trendy na rynku rzeczywistej branży odgrywają znaczącą rolę w określeniu, jak dobrze inwestycja będzie działać i jak szybko. W związku z tym należy rozważyć poznanie rynku mieszkaniowego, jego historii i wszelkich spodziewanych zmian. Jednym z najlepszych sposobów, aby to zrobić jest ocena danych historycznych obok bieżących trendów. Nieruchomości to cykliczny przemysł, ponieważ trendy gospodarcze wpływają na jego podaż i popyt. Ocena tych danych pomoże Ci lepiej zrozumieć rynek. Możesz również porozmawiać z ludźmi, którzy mają bezcenne informacje dotyczące rynku mieszkaniowego, jak brokerzy nieruchomości i agentów nieruchomości.
  1. Target Audience. W branży nieruchomości, docelowa publiczność to demografia, którą chcesz przyciągnąć do swojej nieruchomości do wynajęcia. Twoja docelowa publiczność określa lokalizację i rodzaj nieruchomości, które można kupić. Na przykład, jeśli chcesz kierować do profesjonalistów pracujących, musisz znać ich wartości i sposób życia. Pracujący profesjonaliści pracują długie godziny w obszarach miejskich lub są niedawno ukończone studia bez rodzin. Jako takie, powinieneś rozważyć zakup małego kondominium lub mieszkania w pobliżu centrum miejskiego.

Jako początkujący, nie powinieneś przestraszyć się inwestowania w kanadyjski przemysł nieruchomości. Zamiast tego, powinieneś zobaczyć jego potencjał i szukać porad i informacji z Condo News Canada, aby odnieść sukces.