Ten ponadczasowy materiał od wieków stosowany jest w wykończeniu wnętrz i budownictwie. Jesteśmy podekscytowani możliwością jego wykorzystania podczas projektowania mieszkania. Projektanci i producenci nieustannie inspirują się jego niepowtarzalną fakturą i niezwykłym usłojeniem. Uniwersalne płytki gresowe zdobią płytki inspirowane trawertynem lub włoskim marmurem, a także ciemnym, eleganckim granitem.
Kamień jest trwalszy od tynku. Jest odporny na działanie promieni słonecznych i nie odbarwia się. Skutecznie chroni budynek przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Kamień jest często stosowany w ogrodach jako naturalny materiał, ponieważ dobrze komponuje się z otaczającą go zielenią. Projektanci i architekci są coraz bardziej świadomi jego licznych zalet, dlatego z przyjemnością wykorzystujemy go do dekoracji naszych ścian.
Jak układać kamień dekoracyjny?
Użycie kleju to najprostszy sposób na przymocowanie kamienia dekoracyjnego do ściany. Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem prac przygotować podłoże. Powinieneś wyrównać ścianę i zagruntować ją. Jeśli planujemy układać kamień dekoracyjny nad starą tapetą lub farbą, konieczne jest wyrównanie powierzchni za pomocą zaprawy. Następnie kleimy ścianę po jej całkowitym wyschnięciu. Do mocowania kamienia dekoracyjnego możemy użyć elastycznej zaprawy klejowej. Aby zamontować kamień dekoracyjny, możemy użyć elastycznej zaprawy klejącej. W salonie można urządzić strefę kominkową z płytką ścienną Kallio Rust. Ma ona charakterystyczną fakturę. Można ją połączyć z powierzchnią inspirowaną betonem, tworząc harmonijne zestawienie.
Kamień dekoracyjny świetnie wygląda w połączeniu z betonem, cegłą lub drewnem. Takie zestawienia, w odpowiednich proporcjach podkreślą charakter wnętrza.
Jak układać kamienie elewacyjne na zewnątrz?
Struktura i kolorystyka tego naturalnego materiału może posłużyć jako inspiracja dla projektu elewacji naszego domu. O sposobie układania kamienia elewacyjnego zadecyduje rodzaj i wielkość okładziny.
Drobne, wąskie płytki i cienkowarstwowe okładziny ścienne można mocować do ścian za pomocą zaprawy klejowej (pamiętajmy, aby wybrać zaprawę odporną na wahania temperatury). W przypadku większych płyt kamiennych zaleca się stosowanie kotew ze stali nierdzewnej. Należy stosować stalowe, stabilne ruszty .
Granit, piaskowiec i granit to najczęściej spotykane naturalne kamienie dekoracyjne. Kamień fassade może być również wykorzystany jako materiał wykończeniowy w małej architekturze, np. altanach, murkach czy ogrodowym kąciku grillowym. Aranżacja ogrodu będzie spójna, jeśli użyjemy tego samego materiału do wielu elementów.
Z wykorzystaniem płytek inspirowanych drewnem i kamieniem możesz stworzyć niepowtarzalną aranżację tarasu, która będzie współgrała z Twoim ogrodem.
Jak fugować kamień naturalny?
Fugowanie płytek należy wykonać po wyschnięciu kleju. Elastyczna, odporna na pęknięcia i zarysowania fuga przeznaczona jest do naturalnych kamieni dekoracyjnych. Po kilku minutach należy usunąć pozostałości fugi z kamienia. Po wykonaniu prac należy chronić kamień przed deszczem, słońcem i wiatrem. Kolekcja Cersanit Orion dostępna jest w odcieniach szarości i wiernie imituje naturalny granit.
Jaki rodzaj kamienia jest najlepszy na podjazd?
Podjazdy kamienne, które są wykonane prawidłowo, są ponadczasowe, trwałe i oryginalne. Bruk kamienny jest odporny na ścieranie, uszkodzenia i obciążenia. To rozwiązanie jest dostępne tylko dla wysoko wykwalifikowanych klientów ze względu na jego wysoką cenę. Granit, bazalt i gnejs to najpopularniejsze kamienie na podjazdy. Ważne jest, aby uwzględnić odpowiedni drenaż i wysokiej jakości materiały, które pozwolą na obciążenia.
Po wyznaczeniu obszaru, na którym chcemy zbudować podjazd, zachowajmy nachylenie od budynku do miejsca odprowadzania wody. W przypadku większych płyt kamiennych należy uwzględnić odpowiednie dylatacje, aby zapewnić długotrwałe użytkowanie. Całkowita głębokość podjazdu powinna być dostosowana do każdego rodzaju gruntu i nawierzchni.