Wiele osób marzy o posiadaniu własnego domu. Dom jest synonimem przestrzeni, ciepła i bezpieczeństwa. Naprzeciw temu zapotrzebowaniu wychodzi rynek budowlany, który oprócz domów wielorodzinnych realizuje obecnie projekty budowy domów jednorodzinnych. Dom od dewelopera może być świetnym rozwiązaniem dla osób, które obawiają się skomplikowanej budowy domu, nie mają czasu lub ochoty na zatrudnianie ekipy budowlańców. Można kupić nowy dom, który jest gotowy do umeblowania i zamieszkania, bez konieczności biegania i nerwów.

Przeniesienie własności

Deweloper musi przenieść na kupującego własność nieruchomości zabudowanej domem jednorodzinnym (lub użytkowanie wieczyste na działce i własność wybudowanego na niej domu). Ustawa deweloperska mówi, że zakup domu w budowie nie jest uznawany za inwestycję wysokiego ryzyka. Zasadą jest, że za dom w trakcie budowy trzeba zapłacić, ale pieniądze muszą być wpłacone na rachunek powierniczy. Umowa przedwstępna musi zawierać również akt notarialny. Prospekt to zestawienie informacji, które deweloper musi przygotować dla klienta. Prospekt służy klientowi do oceny oferty i oceny wiarygodności dewelopera.

Kredyt na mieszkanie.

Kredyt to najczęstszy sposób finansowania zakupu domu. O kredyt najlepiej starać się jeszcze przed podpisaniem umowy przez dewelopera . Bank będzie potrzebował prospektu informacyjnego lub umowy rezerwacyjnej. Banki wymagają dokumentacji potwierdzającej zdolność kredytową. Umowę między deweloperem a bankiem można podpisać, gdy kredyt jest już przyrzeczony. Umowa ta jest niezbędna do wypłaty środków.

Lokalizacja

Osiedla jednorodzinne nie są zazwyczaj budowane w centrach miast. Zwykle są zlokalizowane w spokojniejszych okolicach. Ważne jest, aby przed zakupem domu sprawdzić dostępność do centrum i okolic. Dotyczy to bliskości parków, lasów, szkół, ośrodków zdrowia, sklepów i przedszkoli, niezależnie od tego, czy szukamy domu w mieście. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę jakość dróg lokalnych. Minusem lokalizacji jest bliskie sąsiedztwo obiektów, które często uznawane są za drażniące: dużych zakładów przemysłowych, ferm hodowlanych i bagnistych łąk. Przed zakupem domu warto sprawdzić plany miejscowej gminy. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, takich jak pojawienie się autostrady czy dużego zakładu przemysłowego. Dobrym pomysłem jest skonsultowanie się z lokalnym urzędem gminy lub miasta, aby dowiedzieć się więcej o planie zagospodarowania przestrzennego. Można również wykonać studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Pozwoli to określić, czy chciałoby się zamieszkać w danej okolicy.

Plany dewelopera

Plan zagospodarowania musi złożyć każdy deweloper, który planuje budowę budynków mieszkalnych. Pozwolenie na budowę można uzyskać na podstawie . Niestety deweloper nie informuje przyszłych mieszkańców o planach dotyczących osiedla. Ludzie często są zaskoczeni, gdy powstaje duży biurowiec lub duży hotel. Warto zwrócić uwagę, gdzie na planie zagospodarowania osiedla znajdują się przystanki, sklepy, ogródki, linie wysokiego napięcia.

Umowa

Ważne jest, aby zapoznać się z umową przed jej podpisaniem. Przedmiotem umowy jest nieruchomość o znacznej wartości. Umowa powinna szczegółowo określać wielkość domu, jego standard i wykończenie, a także materiały użyte do jego budowy. W umowie musi być określony dostęp do części wspólnych osiedla, takich jak parking, droga dojazdowa, plac zabaw. Należy przestrzegać planu budowy. Możesz przejrzeć dziennik budowy, aby sprawdzić, czy podczas budowy nie było żadnych problemów technicznych. Można poprosić o atesty i certyfikaty materiałówużytych podczas budowy, aby mieć pewność, że inwestycja została wykonana z największą starannością. Wszystkie materiały i instalacje muszą być zgodne z projektem.

Tags: DeweloperBuying a HouseBuying a House