Nowoczesne domy zbudowane są na starannie ukrytych przewodach i korytach kablowych, które pozwalają na dodatkową instalację. Ważne jest, aby ukryć kable w ścianie. Liczba urządzeń elektronicznych w naszych domach rośnie, podobnie jak liczba kabli. Ukryte kable mogą być zamaskowane na wiele sposobów. W tym artykule pokażemy, jak ukryć okablowanie w salonie, aby poprawić jego wygląd.

 • Ukryte kable to coś więcej niż poprawa estetyki.
 • Możesz też sprawdzić, jakie inne efekty mają kable maskujące w Twoim życiu.
 • Pokażemy Ci, jak ukryć kable ze ściany.
 • Sposobów na ukrycie kabli jest wiele.
 • Przedłużacz jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli masz dużo sprzętu, który potrzebuje prądu.

Spis treści

 • 1 Jak zamaskować kabel ze ściany?
 • 2 Jak ukryć kable ze ścian i dlaczego jest to ważne
  • 2.1 Wprowadzić przewody do kanału instalacyjnego
  • 2.2 Ukryj przewody w ścianie
  • 2.3 Zakryć przewody kratką lub pod meblami.
  • 2.4 Stosować różne rodzaje paneli
  • 2.5 Przenieść kable do innego pomieszczenia.
  • 2.6 Gotowe rozwiązania
  • 2.7 Myślenie poza schematami

Jak ukryć kabel od ściany?

Odpowiednie koryto to najlepszy sposób na ukrycie kabli w ścianie. W zależności od powierzchni, w korytku umieszczamy odpowiedni tunel kablowy. Następnie całość maskujemy płytą gipsową. Każde koryto powinno mieć wyjście i wejście, aby kable mogły swobodnie przejść.

.

Prawie w każdym domu znajduje się telewizor, komputer i radio. Często są one podłączone za pomocą przedłużaczy, które zajmują miejsce i zaśmiecają nasze środowisko. Są też dekodery, konsole i drukarki. Choć pozwalają nam pracować podczas rozrywki, to jednak tworzą bałagan i wizualny chaos. Kable, nieodłączny element każdego urządzenia, mogą się plątać i wystawać za meble, psując nawet najlepiej zaplanowaną aranżację. Można temu zapobiec, planując ich rozmieszczenie. Istnieje wiele sposobów na zamaskowanie przewodów.

Nie da się jednak dokładnie przewidzieć, gdzie pewne elementy trafią. Z czasem gromadzimy też wiele urządzeń, dlatego coraz więcej osób pracuje w domu lub w zaimprowizowanych biurach. Istnieje wiele dostępnych opcji, które mogą ukryć przewody i zorganizować je.

Kiedy urządzamy salon, chcemy, aby był on zarówno funkcjonalny, jak i atrakcyjny. Debatujemy, jaki kolor ścian zastosować i jakie akcesoria będą najlepiej wyglądać z wystrojem wnętrza. Chcemy, aby przestrzeń była spójną jednostką, która sprzyja relaksowi i zachęca członków rodziny do odpoczynku. Po wydaniu dużej ilości na nowy telewizor, ostatnią rzeczą, którą chcesz jest bałagan przewodów zwisających ze ściany. Istnieją proste, niedrogie rozwiązania tego problemu, które prawie każdy może zrobić.

Jak ukryć kabel ze ściany?

Jak ukryć kable w ścianach i dlaczego jest to ważne

Myśląc o dekoracji domowego biura lub ukryciu w nim przewodów, weź pod uwagę bezpieczeństwo urządzeń elektrycznych i ich użytkowników.

. Ważne jest, aby rozważyć ich umieszczenie w przestrzeni, która ma wiele z nich splątanych razem i innych zwisających z półek, regałów i ścian. Dzięki temu unikniesz uszkodzenia lub strącenia komputera lub innego sprzętu elektroniki użytkowej.

Umiejętne ukrycie kabli może również wpłynąć na bezpieczeństwo podłączonego sprzętu. Może uchronić przed awarią całej instalacji elektrycznej w budynku. Kable mogą się szybko zużywać, gdy są wieszane lub leżakowane. Nawet jeśli oplot nie jest uszkodzony, może to w końcu doprowadzić do zerwania przewodu i zwarcia. Nie trzeba tłumaczyć jak niebezpieczne dla urządzeń i budynku może być zwarcie elektryczne. Należy zdać sobie sprawę, że żadne urządzenie elektroniczne nie jest na to odporne i najprawdopodobniej zostanie uszkodzone.

Jak ukryć kable od ścian?

Kable wkładamy w kanał instalacyjny

Najprostszym sposobem na ukrycie kabli na ścianie jest przeprowadzenie ich przez kanał instalacyjny. Jest to w zasadzie płytkie korytko, które mocuje się do ściany. Aby ukryć przewody, należy włożyć je do kanału i przykryć pokrywą. Przewody można poprowadzić poziomo lub pionowo za pomocą różnych złączek kątowych i trójnikowych.

Zobacz nasze inne artykuły o budowie i remoncie domu

Jak ukryć kabel ścienny - Kilka sposobów na ukrycie kabla ściennego
Nowoczesne domy budowane są w oparciu o starannie ukryte okablowanie i korytka kablowe, które pozwalają na wykonanie dodatkowych instalacji. Właściwe ukrycie kabli w ścianach jest niezbędne.
Jak zrobić sufit napinany? I ile wynosi jego koszt?
Sufit napinany to świetna dekoracja. Ta technika ma wiele zalet w porównaniu z sufitami z płyt gipsowych. Z tego artykułu dowiesz się...
Zamiast sufitu podwieszanego - nasze propozycje
Szukasz możliwości zmiany swoich sufitów podwieszanych? Czy szukasz dostępnych alternatyw? Istnieje wiele opcji, wiele z nich to wysokiej jakości i piękne produkty...
Kalkulacja kosztów, ile kosztuje wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim.
Częstą decyzją jest zakup nowego mieszkania w stanie deweloperskim. Zakup to dopiero początek kosztów. Ile będzie kosztowało wykończenie?
Jak długo trwa budowa domu?
Jak długo trwa budowa domu? Odpowiedź na to pytanie jest trudna, ponieważ na czas budowy składają się...
Gdzie budować dom w 2022 r.
Jak w ogóle rozpocząć budowę domu? Takie pytanie musi zadać sobie każda osoba, która chce wybudować swój własny dom ....
Schemat instalacji CO.
Kiedy zastanawiamy się nad tym, gdzie wybudować dom, centralne ogrzewanie nie jest jedyną rzeczą, o której myślimy. Prędzej czy później...

Istnieje wiele opcji kanałów, w tym metalowe i plastikowe. Kanały metalowe są mocniejsze i można je malować. Jednak często są one wkręcane w ściany, co utrudnia ich montaż. Plastikowe kanały są bardziej przystępne i często mają podkładkę samoprzylepną, co ułatwia instalację. Możesz ukryć przewody z tym kanałem, ale kanał zamontowany do ściany nadal będzie widoczny.

Ukryj przewody w ścianach

Takie podejście jest najbardziej skuteczne, gdy jesteś na etapie planowania remontu. Kucie ścian może prowadzić do większego bałaganu i wyższych kosztów. Aby pomieścić wszystkie kanały, należy wykonać wycięcie w ścianie. Cały obszar powinien być pokryty sklejką lub płytą gipsową i otynkowany, aby pasował do ściany. Jeśli dodajesz lub wymieniasz przewody, pamiętaj o pozostawieniu otworów przy wylocie i wlocie. Specjaliści często muszą ukrywać przewody w ścianach. Przewody powinny być pokryte roztworem maskującym, który nie pozostawia śladów.

Ukryte przewody za kratką, w meblach.

Jeśli Twój salon został niedawno wyremontowany, a na ścianach nadal panuje bałagan sprzed kilku tygodni, powinieneś zainstalować maskownicę do kabli. Produkt ten jest łatwo dostępny na rynku. Możesz wybrać formę i kolor, który najlepiej pasuje do Twojej przestrzeni. Możesz mieszać i dopasowywać plastikowe kratki, natomiast metalowe kratki można łatwo przyciąć do potrzebnego rozmiaru i pomalować na pożądany kolor. Możesz dopasować kratkę do ściany, po prostu zmieniając jej rozmiar.

Przewody można ukryć, chowając je za meblami. Aby przymocować widoczne przewody do odbiorników, które są otoczone półkami, można użyć szpilek, haczyków lub gwoździ. Być może zastanawiasz się, co powiesić na ścianie w salonie. Oto kilka pomysłów.

Użyj, aby skorzystać z różnych paneli

Okładziny, które mogą być wykonane z płyt MDF, paneli z twardego drewna lub płyt gipsowych, to świetny sposób na ukrycie. Przewody telewizyjne zostaną wtedy umieszczone między płytą a ścianą. Upewnij się, że otwory wentylacyjne na górze i dole nie są zablokowane.

Przenieś kable z jednego pomieszczenia do drugiego.

Przewody, które przeszkadzają, możesz przepuścić przez ścianę do następnego obszaru. Na przykład można je ukryć w dużej szafie. Nieskrępowany dostęp do kabli jest kluczowy. Ta sugestia ma oczywistą wadę - nie zawsze jest możliwa. Wszystko zależy od tego, jak urządzone jest mieszkanie.

Gotowe rozwiązania

Musisz wziąć pod uwagę możliwość wystąpienia przewodów zasilających, gdy budujesz nowoczesny system oświetleniowy z wykorzystaniem taśm ledowych w swojej strefie mieszkalnej. Przewody te będą widoczne lub ukryte w zależności od tego, czy Twoja taśma znajduje się w profilu. Odpowiedni profil pozwoli ukryć zarówno przewody, jak i zasilanie taśmy. Dzięki tym rozwiązaniom unikniesz zagracania przestrzeni.

Pomyśl poza pudełkiem

Zamiast ukrywać przewody, podkreśl je! Kable mogą być atutem, jeśli jesteś otwarty na nowe pomysły i innowacje aranżacyjne. Podkreślone kable nie sprawdzą się w eleganckim lub tradycyjnym otoczeniu, ale będą świetnie wyglądać w nowoczesnym lub industrialnym salonie. Kable można wykorzystać do stworzenia dekoracji ściennej z atrakcyjną grafiką lub napisem. Dzięki kreatywności i zaledwie kilku godzinom, można stworzyć dekorację ścienną, która będzie niepowtarzalna.

Nie trzeba się frasować wszechobecnymi przewodami. Możesz zorganizować i ukryć przewody w najbardziej efektywny sposób i mieć piękną ścianę, która jest czysta i schludna. Możesz sprawić, że twój obszar mieszkalny będzie wyglądał elegancko i schludnie, jednocześnie ukrywając splątane przewody.

Podobne posty: Co warto powiesić na ścianie swojego salonu? Ciekawe dekoracje Schemat instalacji CO System centralnego ogrzewania nie jest pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy ,... Od czego zacząć budowę domu 2022? Właśnie to pytanie powinieneś zadać ... Jak zaprojektować swoją kuchnię? Projektowanie i urządzanie kuchni