Jeśli chodzi o zakup domu, nie powinieneś zadowolić się niczym mniej niż domem marzeń. Bez względu na to, jak bardzo onieśmielony możesz być przez rynek mieszkaniowy, możesz rzeczywiście mieć swoje ciastko i zjeść je również. Niektórzy przyszli właściciele domów umieszczają przestronne garaże i żywe podwórka na szczycie swojej listy życzeń. Inni mogą priorytetowo traktować atrakcyjność otoczenia lub oceny szkół w pobliżu. Niezależnie od tego, co zawiera Twoja lista życzeń, każdy kupujący szuka tych samych podstawowych cech.

Niezależnie od tego, czy jest to uroczy, nowoczesny domek, czy elegancki, minimalistyczny budynek, oto siedem najważniejszych cech, których każdy nabywca szuka w swoim nowym domu.

1. Najnowocześniejsze urządzenia

Kucharz jest niczym bez swoich narzędzi, zwłaszcza jeśli chodzi o urządzenia. Zaktualizowana mikrofalówka pozwala gotować szybkie, pyszne posiłki w jednej chwili. Chociaż high-tech lodówka oferuje określone opcje przechowywania mięsa, warzyw i jaj, od 2021 roku, jednym z najbardziej pożądanych urządzeń kuchennych jest combo mikrofalowe z piekarnikiem ściennym. Wielofunkcyjny model zajmuje mniej miejsca w kuchni i oferuje elegancki wygląd pomieszczenia.

2. Podłogi z twardego drewna

Zarówno młode rodziny, jak i fanatycy stylu rozumieją wartość podłóg z twardego drewna. Gładka powierzchnia jest prawie niemożliwa do poplamienia, a drewniany materiał dodaje ciepła do każdego domu. W rezultacie podłogi z twardego drewna stały się złotym standardem w dziedzinie podłóg, a ponad 50 procent kupujących twierdzi, że zapłaciłoby więcej za dom, który je posiada.

3. Inteligentna technologia

Zaawansowane technologicznie innowacje torują sobie drogę do każdego zakątka współczesnego życia, w tym do domu. Systemy aktywowane głosem, takie jak Google Home i Alexa, usprawniają wszystko, od oświetlenia po zużycie energii. Inteligentne urządzenia, takie jak lodówki, pozwalają w pełni wykorzystać kulinarne doświadczenia. Niektóre modele posiadają nawet takie funkcje jak wideorozmowa.

4. Kuchnia z jadalnią

Formalne jadalnie są na wylocie w nowoczesnym domu. Teraz, wbudowane kąciki śniadaniowe i przestronne wyspy kuchenne są priorytetami dla kupujących. Kuchnia z jadalnią jest idealna dla zapracowanych rodzin i właścicieli domów, które podwajają się jako drugorzędne miejsca do przygotowywania jedzenia.

5. Wykończona piwnica

Żywa piwnica oferuje nieskończone możliwości dla nowego właściciela domu. Czy to domowa siłownia, pokój gier, lub kino domowe, piwnice sprawiają, że najbardziej z domu powierzchni kwadratowej. Dodatkowo, pomieszczenia piwniczne są wspaniałymi apartamentami dla teściowej i mogą być łatwo przekształcone w mieszkania do wynajęcia.

6. Oddzielna pralnia

Kupujący są znacznie mniej prawdopodobne, aby umieścić ofertę na domu, który wypycha pralkę i suszarkę w kuchni lub łazience. Ale oddzielne miejsce na pralnię to duży wydatek, zwłaszcza dla nabywców move-up. Ponadto, pełnowymiarowa pralnia mieści niekończący się cykl prania wynikający z dzieci i zwierząt domowych.

7. Ogrodzone podwórko

Przestronne podwórko traci swój urok bez towarzyszącego mu ogrodzenia. Szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi i rozbrykanymi zwierzętami domowymi, nieogrodzone podwórko może stanowić zagrożenie. Ponadto, ogrodzone podwórko dodaje atrakcyjności do nieruchomości i jest okazją do pięknego projektowania zewnętrznego.

Podsumowanie

Zakupy domu mogą być długim procesem, ale to nie znaczy, że powinieneś zadowolić się czymś mniejszym niż Twój wymarzony dom. Niezależnie od tego, czy priorytetem jest kuchnia, piwnica gotowa do zamieszkania, czy pełnowymiarowa pralnia, Twój dom powinien mieć wszystko.