Twój dom jest twoim sanktuarium, a biorąc pod uwagę ilość czasu, jaką musieliśmy spędzić w domu w ciągu ostatnich 12 miesięcy, nadszedł czas, abyś zwrócił uwagę na jego wygląd - jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Może po prostu uważasz, że rok 2021 to świetny moment, aby na nowo zaaranżować swoją przestrzeń wewnętrzną. A może masz trochę dodatkowych pieniędzy, które leżą w pobliżu i nie wiesz, co z nimi zrobić, ponieważ musiałeś odwołać swoje zagraniczne wakacje w tym roku. Dobra wiadomość - możesz je dobrze wykorzystać w domu.

Istnieje wiele sposobów, aby nadążyć za trendami 2021 dekoracji wnętrz i przyprawić wnętrze swojego domu w tym roku. Oto kilka najlepszych wskazówek dotyczących dekorowania wnętrz w 2021 roku.

Dostosowanie się do "nowej normalności

Zgodnie z ideą, że pozostanie w domu jest nowym wyjściem, dlaczego nie stworzyć nowej przestrzeni rozrywkowej w swoim domu? Prawdopodobnie będziesz oglądać filmy w zaciszu własnego domu, a nie w kinie - firmy takie jak Netflix umożliwiły to jeszcze przed pandemią, a teraz prawdopodobnie same są niezbędną usługą. Dodaj duży telewizor, a może system projektorów? Uzupełnij swój telewizor wielkości kina wygodnymi fotelami wypoczynkowymi z uchwytami na kubki, aby naprawdę przenieść kino do swojego domu.

Postaw na minimalizm

Małe meble to stały trend w 2021 roku, ponieważ mniejsze domy stają się coraz bardziej powszechne. Ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę, że duże nie zawsze jest lepsze, a duże jest często o wiele droższe. Z tego powodu ludzie powoli przechodzą na minimalistyczny styl życia. Niektórzy po prostu wybierają minimalistyczne umeblowanie do swoich domów, inni idą na całość i budują małe domy, aby wykorzystać je jako przestrzenie biurowe lub faktycznie mieszkają w nich w pełnym wymiarze czasu.

Rośliny w domu

Jednym z największych trendów w 2021 roku jest wprowadzenie znacznie większej ilości zieleni niż w poprzednich latach. Nasze domy w 2021 roku stały się istnym ogrodem, arboretum samym w sobie. Rośliny wszelkiego rodzaju przybywają do naszych domów i są tam na stałe. Często stanowią one centralny punkt naszych salonów, ponieważ są naturalnymi odtleniaczami i podobno poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniach. Wybierz rośliny, które są wspaniałe przez cały rok i o które nie musisz poświęcać zbyt wiele czasu na pielęgnację.

Meble modułowe

Kupowanie mebli może być kosztowne. Jeśli chcesz mieć świetne rozwiązanie, gdy twoje meble domowe wymagają wymiany, meble modułowe to fantastyczna opcja. Służy wielu celom i może być używany sporadycznie wokół domu - a jednak płacisz tylko jedną cenę. Sofy Trundle, które zamieniają się w dodatkowe miejsce do przechowywania, pomogą Ci uporządkować każdy bałagan, podczas gdy te, które stają się podwójnym łóżkiem, są świetną opcją dla obszaru mieszkalnego, jeśli masz gości nad często. Również łóżka Murphy mają wbudowane półki, co czyni je poręcznymi dla sypialni dziecięcych. Niezależnie od potrzeb związanych z wymianą mebli, lepiej jest mieć meble, które służą dwóm celom niż tylko jednemu.

Upewnij się, że jesteś wygodny

Kiedy rozważasz metamorfozę domu, chcesz zmaksymalizować swój poziom komfortu. Oznacza to zakup nowej kanapy, która jest nieco po stronie cenowej, ale niesamowicie wygodna. Jeśli masz domowe biuro, oznacza to wydanie pieniędzy na ergonomiczny fotel biurowy. Chcesz mieć pewność, że Ty i Twoja rodzina będziecie czuć się komfortowo, gdziekolwiek będziecie spędzać większość czasu.

Wprowadź nowe technologie do domu

Inteligentna technologia staje się tylko coraz bardziej popularna w miarę upływu czasu. Nasze domy nie są już tylko wypełnione Alexą, która mówi nam, jaka jest pogoda na zewnątrz lub odtwarza naszą ulubioną muzykę. Teraz, prysznice, lustra, żarówki i tak wiele więcej może być zainstalowane, aby nasze życie trochę techier.

Niektórzy mogą powiedzieć, że cała technologia w naszych domach sprawia, że zbytnio polegamy na maszynach - inni mogą powiedzieć, że czynnik wygody, jakim jest możliwość uzyskania raportu pogodowego na żądanie, jest dla nich łatwiejszy. Niezależnie od tego, na którym miejscu w tej debacie stoisz, inteligentna technologia w domu wciąż zyskuje na popularności.

Jakiekolwiek są Twoje plany dotyczące przestrzeni w tym roku, upewnij się, że podejmujesz decyzje dotyczące dekoracji wnętrz mądrze i w razie potrzeby skonsultuj się z projektantem wnętrz.