Większość z nas koncentruje swoje remonty i odświeżanie domu na wnętrzach naszych nieruchomości, ponieważ to tam spędzamy większość naszego czasu.

Jeśli jednak chcesz odsprzedać swój dom i uzyskać za niego najwyższą cenę lub po prostu poprawić jego wygląd i samopoczucie, nie zapomnij zwrócić uwagi również na obszary zewnętrzne. Niektóre modernizacje zewnętrzne mogą oferować doskonałe korzyści rekreacyjne i finansowe.

Wymiana drzwi wejściowych i garażowych

Jednym z najlepszych zadań, jakie można wykonać, aby odświeżyć wygląd zewnętrzny domu, jest wymiana drzwi wejściowych i bram garażowych. Zamiana nudnych i przestarzałych drzwi wejściowych na stylowe stalowe lub drewniane z nowymi okuciami i eleganckimi panelami okiennymi pomoże nadać Twojemu domowi zachęcający i atrakcyjny wygląd. Ta cecha nadaje następnie ton reszcie nieruchomości.

Wstawienie nowych bram garażowych również zwiększy atrakcyjność i wartość nieruchomości, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na bramy elektroniczne, które zastąpią bramy otwierane ręcznie. Choć montaż nowych bram garażowych może kosztować kilka tysięcy dolarów, inwestycja powinna się opłacić, jeśli weźmiemy pod uwagę ich wygląd i wygodę użytkowania.

Prace nad fasadą domu

W zależności od struktury domu, warto również popracować nad jego fasadą. Na przykład, często opłaca się wymienić siding zewnętrzny. Projekt ten wydaje się kosztować krocie i trwać wieczność, ale w rzeczywistości praca ta jest dość opłacalna i szybka, jeśli wiesz, jak zrobić to dobrze lub zatrudnić odpowiednich ludzi do tego zadania.

Popularną, ale ekonomiczną opcją jest zastąpienie bocznicy fornirem kamiennym. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na wykonanie prac w całym domu, skoncentruj swoje wysiłki na froncie, ponieważ to jest to, co wszyscy widzą, gdy przyjeżdżają po raz pierwszy.

Dodaj taras lub patio

Ponieważ tak wielu z nas spędza obecnie dużo czasu na świeżym powietrzu, opłaca się dodać obszar na zewnątrz domu, w którym Ty lub nabywcy nieruchomości możecie się zrelaksować, bawić, czytać i nie tylko w ciszy i prywatności. Po tym, jak wiele osób utknęło w środku na dłużej niż zwykle podczas globalnej pandemii, zainteresowanie przystanią na świeżym powietrzu jest bardziej pożądane niż kiedykolwiek.

Możesz stworzyć pomocną osłonę, umieszczając rośliny wokół swojej nieruchomości, ale bardziej trwała konstrukcja przymocowana do budynku jest zwykle postrzegana najbardziej przychylnie. Na przykład, możesz zainstalować drewniany taras, aby wykorzystać go jako miejsce do grillowania, spotkań z rodziną i przyjaciółmi, a nawet pracy dla zmiany scenerii, jeśli wykonujesz swoją pracę z domu. Tarasy są również ważnym punktem sprzedaży dla większości potencjalnych nabywców.

Możesz także dodać patio do swojej nieruchomości, aby rozszerzyć i ulepszyć zewnętrzną część mieszkalną. Rozważ umieszczenie nad nim pergoli lub innej konstrukcji dachowej, aby zapewnić sobie prywatność, schronienie i cień. Zainstaluj kilka poręcznych wentylatorów sufitowych na dachu, aby zapewnić chłód w miesiącach letnich. Ponadto, warto zakupić zewnętrzne grzejniki gazowe, aby odeprzeć chłód jesienią i zimą.

Zainstaluj kuchnię zewnętrzną

W dzisiejszych czasach większość ludzi chce mieć kuchnię na świeżym powietrzu, z której mogą korzystać podczas rozrywki w cieplejszych porach roku lub gdzie mogą zrobić grilla. Kuchnie zewnętrzne są również niezwykle popularne wśród kupujących.

Możesz zdecydować się na pójście na całość, umieszczając duży zlew, wbudowany grill, lodówkę, przyzwoitej wielkości blat, a nawet zmywarkę, lub możesz zachować prostotę, ale funkcjonalną, tylko z wbudowanym grillem i kilkoma schowkami. Tak czy inaczej, umieść swoją kuchnię na świeżym powietrzu w praktycznym miejscu, które nie będzie przeszkadzać w innym sposobie korzystania z przestrzeni. Wybierz również produkty łatwe do czyszczenia i konserwacji.

Niektóre inne modernizacje zewnętrzne, które należy rozważyć dla swojej nieruchomości, obejmują:

  • Wymianę lub dodanie elementów krajobrazu, takich jak chodniki, kamienne donice, żywopłoty, krzewy i kwiaty, drzewa, ściółka itp.
  • Zainstalowanie systemu zraszaczy, aby trawnik wyglądał bujnie i zielono przez cały rok.
  • Upewnij się, że masz wystarczające oświetlenie zewnętrzne i że jest ono dobrze rozmieszczone, aby bezpiecznie poruszać się po podwórku po zmroku.
  • Zbuduj miejsce na ognisko, aby spędzać relaksujące wieczory, dzieląc się historiami, obserwując płomienie i opiekając pianki z przyjaciółmi lub członkami rodziny.
  • Ogrodzić swoją posesję, aby wyznaczyć granice i ułatwić trzymanie zwierząt domowych i dzieci w domu, a włamywaczy z dala.

Powyższe rodzaje prac pomogą Ci przekształcić Twoją nieruchomość w miejsce, z którego będziesz mógł częściej korzystać, a także zwiększą jej wartość.