Podczas gdy wiele branż i firm ucierpiało w wyniku pandemii i jej nacisku na przyjęcie nowych sposobów życia, rynek luksusowych nieruchomości rozkwitł i ma nadal rosnąć w 2021 roku. Wielu zamożnych nabywców stara się zmodernizować przestrzeń w swoich luksusowych rezydencjach, pragnąc większego życia na świeżym powietrzu, większej liczby udogodnień i mniejszej gęstości zaludnienia.

Oczekuje się, że ci zamożni konsumenci będą nadal zmieniać swoje priorytety dotyczące nieruchomości, aby zapewnić swoim rodzinom większe poczucie prywatności, bezpieczeństwa i ochrony. Oto najważniejsze trendy, których należy się spodziewać na rynku luksusowych nieruchomości w 2021 roku.

Wybór przestrzeni podmiejskiej zamiast kultury miejskiej

W całym kraju panuje intensywna konkurencja o domy jednorodzinne, ponieważ kupujący decydujący się na ucieczkę z gęsto zaludnionych miast spowodowali wzrost cen domów w całych Stanach Zjednoczonych. Pośrednik w obrocie nieruchomościami w Arizonie twierdzi, że Phoenix i okoliczne obszary podmiejskie były gorącym punktem dla osób z zaludnionych i drogich stanów, ponieważ ich dolar idzie znacznie dalej za rodzaj domu i ilość miejsca, które mogą kupić.

W szczególności Nowy Jork doświadczył masowego exodusu w 2020 r., gdy stał się epicentrum Covid-19, i są szanse, że ci mieszkańcy nie powrócą w dużej liczbie przez jakiś czas.

Rynek luksusowych nieruchomości w Wielkim Jabłku dopiero odbijał się po wielu zmianach podatkowych zarówno na szczeblu federalnym, jak i stanowym, które zniechęcały zamożne osoby do zamieszkania, a nawet inwestowania w Nowym Jorku. Kiedy najbardziej śmiercionośna epidemia uderzyła w pięć dzielnic, osoby o wysokich dochodach uciekły, szukając schronienia wszędzie, od obszarów podmiejskich miasta po południowe stany, takie jak Floryda. Niektóre rynki luksusowe doświadczyły szybkiego ożywienia jesienią 2020 r., ale nie Nowy Jork - sektor luksusowy w mieście dopiero niedawno odnotował normalizację nowych kontraktów na domy o wartości powyżej 4 milionów dolarów.

Wśród transakcji, które mają obecnie miejsce, nastąpiła znacząca zmiana priorytetów kupujących. Apartamenty w zabudowie szeregowej, kamienice i apartamenty z małymi pokojami lub wnękami, które mogą być wykorzystywane jako domowe biura, przyciągają bezprecedensową uwagę. Nabywcy szukają sposobów na uniknięcie dzielenia wind i przebywania w zamkniętych pomieszczeniach przez cały dzień, a także elastycznych przestrzeni do wygodnej pracy w domu.

Priorytetowe znaczenie wysokiej jakości udogodnień

Dzięki Covid-19 obawy związane z systemami filtracji powietrza w budynku i schematami czyszczenia stały się powszechne. Przestrzenie udogodnień - które już przed pandemią zaczęły zyskiwać na popularności - również zyskały na znaczeniu, a mieszkańcy skupili się na kondominiach, które są nie tylko luksusowe, ale także oferują większe obszary zewnętrzne, tarasy na dachu, przestrzenie do pracy zespołowej, usługi odnowy biologicznej oraz udogodnienia i programy ukierunkowane na zdrowie. Wszystko, od spa na miejscu po kompleksową obsługę sanitarną, zaawansowaną technologicznie filtrację powietrza i oświetlenie, a nawet opiekę medyczną na miejscu, szybko staje się standardowym oczekiwaniem dla luksusowych budynków mieszkalnych.

SOLEMAR, luksusowa inwestycja w Pompano Beach na Florydzie, wyposażyła każdy ze swoich apartamentów w specjalistyczną technologię wellness, obiecując poprawę wszystkiego, od poziomu energii mieszkańca po jakość snu. Tego rodzaju kompleksowe opcje opieki zdrowotnej w budynkach będą prawdopodobnie nadal rozwijać się w sektorze luksusowych nieruchomości w nadchodzącym roku, aby zaspokoić potrzeby osób poszukujących zamożnego stylu życia.

Rynek luksusowych nieruchomości na południowej Florydzie będzie nadal przeżywał boom

Rynek rezydencji w południowej Florydzie został zalany w drugiej połowie 2020 r., ponieważ pandemia spowodowała zainteresowanie Florydą z drogich stanów zachodnich i północno-wschodnich. Trend ten prawdopodobnie utrzyma się w 2021 roku.

Floryda masowo przyciągała nabywców, ponieważ ludzie przybywali do tego stanu w poszukiwaniu większych domów, większej ilości ziemi i obietnicy całorocznego życia na świeżym powietrzu. Nic dziwnego, że ci przybywający nabywcy należeli głównie do bardziej zamożnych odmian, składających się z tych, którzy byli w stanie pracować z domu lub w inny sposób pozwolić sobie na wykorzenienie swoich firm i udanie się do Słonecznego Stanu.

W samym tylko hrabstwie Miami-Dade liczba nowych kontraktów na nieruchomości o wartości przekraczającej milion dolarów wzrosła w listopadzie ubiegłego roku o 54%, podczas gdy w hrabstwie Palm Beach popyt na domy jednorodzinne o wartości przekraczającej milion dolarów wzrósł niemal trzykrotnie rok do roku, zgodnie z danymi firmy Miller Samuel.

Kondominia na Florydzie również odnotowują znaczny wzrost. Zamożni nabywcy na południowej Florydzie rozważają dobrze wyposażone, większe apartamenty, co napędza rynek luksusowych mieszkań w Miami, a także na sąsiednich wyspach.

Wzrost liczby nowych inwestycji budowlanych i deweloperskich

Wysoki popyt ze strony nabywców domów wymaga nowych inwestycji, a deweloperzy wydają się być gotowi i chętni do podjęcia tego wyzwania. Amerykańskie Biuro Spisu Ludności odnotowało ponad 1,54 miliona rozpoczętych budów domów w listopadzie 2020 r., co stanowi wzrost o 12,8% w porównaniu z tym samym miesiącem w 2019 r.

Patrząc w przyszłość w 2021 r., oczekuje się, że budowniczowie domów będą nadal zwiększać tempo budowy nowych obiektów, z prawie 1,64 mln pozwoleń na budowę wydanych w listopadzie 2020 r. Realtor.com przewiduje dalszy wzrost liczby rozpoczętych budów o 9% w porównaniu z danymi z 2020 roku.

Deweloperzy luksusowych nieruchomości z pewnością przemyślają swoje projekty, aby dostosować się do preferencji konsumentów po pandemii. Wielu z nich ponownie opracowuje pomysły, aby uwzględnić rozszerzone obszary zewnętrzne, przestrzeń biurową w domu i dodanie pożądanych udogodnień, takich jak inteligentny dom / technologia bezdotykowa i systemy filtracji powietrza.

Rynek luksusowych nieruchomości jest dobrze przygotowany do dalszego wzrostu w 2021 r., Zwłaszcza te inwestycje, które zostały przeprojektowane, aby zaspokoić zmieniające się obawy konsumentów po pandemii. Obecnie ważniejsze niż kiedykolwiek jest, aby deweloperzy dostosowywali się i pozycjonowali, aby sprostać zmieniającym się potrzebom potencjalnych nabywców.