Chociaż najwyższej jakości elementy naturalne, takie jak cynk (Zn) i miedź (Cu) nie wymagają powłok, to dachy stalowe i aluminiowe już tak. Większość z nich to powłoki malarskie, ale dostępne są również powłoki kamienne. Powłoki wapienne, podobnie jak gonty asfaltowe i z włókna szklanego, zawierają granulki, ale są one przymocowane do metalu. Powłoki te są atrakcyjne, ale są podatne na dwa częste problemy z gontami asfaltowymi: utratę granulek w okresie eksploatacji oraz rozwój czarnych alg i pleśni. Skontaktuj się z doświadczonym wykonawcą dachów przemysłowych, aby dowiedzieć się więcej i omówić wszystko szczegółowo, abyś mógł mieć lepszy pomysł.

Zadbaj o powłokę malarską

Z kolei powierzchnie malowane nie posiadają nawet granulatu, dlatego są mniej narażone na zużycie. Są też znacznie bardziej odporne na zacieki niż wykończenia kamienne. Białe powłoki są popularnym wyborem dla uzyskania naturalnego wyglądu metalu na stali galwanicznej. Przezroczyste powłoki akrylowe smarują i zabezpieczają metal w trakcie produkcji, dostawy i montażu. Takie powłoki może trwać gdzieś między 8 do 10 lat, jeśli prawidłowo dbać. Musisz zrozumieć, że istnieje kilka opcji dostępnych na rynku, ale musisz rozważyć te, które będą tam przez długi czas.

Wiedzieć o poliester

Poliester byłby kolejną alternatywą wykończenia malarskiego. Poliester jest używany jako żywica w pokryciach, aby utrzymać farbę głównie na metalu, jak również pigmentu lub kolorystyki w miejscu. Powłoki poliestrowe są w różnych klasach, w tym super, wzmocnione, i silikonized poliester. Chociaż wysokiej klasy poliestrów przewyższa niższe powłoki z czystych powłok w zakresie trwałości, blaknięcie i odporność na kredę, są one nadal uważane za średnie powłoki. Żywica poliestrowa może ulec degradacji w czasie, pozwalając na uwolnienie pigmentu przez kredowanie. Pozwala ona również szkodliwym promieniom UV na zmianę koloru pigmentów. Możesz skonsultować się z firmą dekarską w Southern Maryland , aby pomóc w zamieszaniu.

Farby architektoniczne PVDF są rzeczywiście najwyższej jakości metalowymi powłokami dachowymi dostępnymi komercyjnie (polifluorek winylidenu). Żywica w tych jedynych w swoim rodzaju powłokach jest naturalnym fluorytem, który pozwala na wiązanie molekularne tak szczelne jak teflon. Są one odporne na zabrudzenia i mają zdolność do utrzymania swojej spójności w czasie, co skutkuje najlepszymi gwarancjami na blaknięcie i kredę.

Profesjonaliści do powlekania dachów metalowych i usług malarskich

Czy szukasz rozwiązań w zakresie powlekania lub malowania dla swojego uszkodzonego dachu metalowego? Istnieje wiele renomowanych wykonawców komercyjnych i przemysłowych pokryć dachowych z ponad wieloletnim doświadczeniem w branży. Mogą one zapewnić Państwu najwyższej jakości usługi naprawy, wymiany lub instalacji dachu metalowego w sposób efektywny czasowo i przyjazny dla budżetu.

Możesz poszukać takich firm online, które mogą pomóc Twojemu dachowi z naprawą i nową powłoką, jak na Twoje wymagania. Spróbuj poprosić o referencje od osób z Twojego kręgu.