Tęsknisz za przestrzenią mieszkalną w stylu vintage, eklektycznym lub loftowym? Przedstawiliśmy kilka informacji o aktualnych trendach, które można dostrzec w projektowaniu mebli na zamówienie do salonu i ich aranżacji.

Widzimy zmianę gustów i stopniowe odchodzenie od określonego wzornictwa na rzecz bardziej indywidualnych, czasem dzikich, odważnych rozwiązań. Klienci wybierają jasne kolory, łączenie elementów metalowych i szklanych oraz motywy geometryczne. To, co nowe, już tu jest!

Salony wracają do stylu vintage

Estetyka retro to minimalizm wymieszany z szaleństwem. Trzeba być romantykiem, by się w niej zakochać. Retro to sposób na wyrażenie nostalgii i tęsknoty za przeszłością. To także nowoczesne wyposażenie wnętrz na zamówienie z odrobiną kreatywności, historii i awangardy. Z naszej pracowni w Białymstoku wyszło wiele realizacji inspirowanych vintage:

 • Drewniane krzesła, które są wyraziste i często malowane na odważne kolory.
 • Meble celowo "postarzane", aby odpowiadały trendom rustykalnym za pomocą przetarć, wybieleń i drobnych pęknięć wykonanych celowo przez stolarza;
 • Kredensy, komody i szafy z cienkimi drewnianymi nogami

Styl retro to przede wszystkim delikatne wygięcia, delikatność i geometryczne lub wzorzyste obicia na fotelach i sofach.

Glamour i luksus - estetyka glamour

Wielowymiarowy styl glamour obejmuje szafy i kredensy z wysokimi pomysłami, gałkami z kryształów, szkiełkami Lacobel oraz rzeźbieniami. Nierzadko w kolorystyce stosuje się pastele lub intensywne kolory, takie jak fiolety, róże czy granat i zieleń.

Umiar i kompromis to klucze do dekoracji salonu i innych pomieszczeń. Zbyt duża ilość tekstyliów w jasnych kolorach i błyszczących elementów może sprawić, że wnętrze będzie wyglądało na zagracone. Można uniknąć kiczu, czyli sytuacji, gdy wszystko się mieni i błyszczy. Doświadczony stolarz będzie w stanie zbudować meble.

Albo eklektyzm lub swoboda aranżacji

Osoby, które nie potrafią zdecydować się na styl, który najbardziej im się podoba, wybierają meble z mieszanką stylów. Jest to odpowiednie dla:

 • Okucia z mosiądzu lub brązu
 • Drewno wszystkich rodzajów jest szeroko stosowane
 • liczne dekoracje,
 • Dekoracje mogą zawierać motywy zwierzęce i roślinne.
 • Zagięcia, geometryczne kształty i nieoczywiste wzornictwo.

Eklektyzm można określić jako mieszankę starego i nowego, zbiór stylów i bogate odniesienie do trendów z różnych epok.

Meble przemysłowe na zamówienie

Styl loftowy to kompromis eklektycznej swobody i nowoczesnego minimalizmu. Jest to styl postindustrialny, który charakteryzuje się indywidualizmem i przestronnością.

Meble na zamówienie w stylu industrialnym do przestrzeni mieszkalnej:

 • Są duże i często występują ze skrzynkami na narzędzia, pojemnikami fabrycznymi lub półkami warsztatowymi.
 • Wykonywane są z drewna, metalu i stali;
 • Wyróżniają się prostotą formy, a bogactwem wyrazu; to meble z duszą historia, charakter, dusza.
 • Są trwałe i praktyczne.

Z sofami i fotelami w kolorze szarym, marynarskim czy butelkowej zieleni świetnie będą się prezentować konsole w stylu industrialnym, stoliki i stoliki kawowe czy komody. Stonowana estetyka loftu pozwala na szeroką gamę kolorystyczną dodatków.

Salony w Białymstoku: Trendy, style i najpopularniejsze motywy

Nasz białostocki zakład stolarski jeszcze kilka lat wstecz znany był głównie z tworzenia mebli na zamówienie w jasnych kolorach i naturalnym drewnie. Dominowały stoliki z drewnianymi lub laminowanymi blatami, które spoczywały na cienkich drewnianych nogach. Były to miniatury stolików kawowych. Szafki wiszące pod telewizor wyróżniały się prostotą i minimalizmem.

Dziś na meble na zamówienie wpływają aktualne trendy. Nie podążamy jednak ślepo za modą. Wybieramy trendy, które są ponadczasowe, uniwersalne i funkcjonalne. Wszystkie aranżacje rozpoczynamy od zrozumienia oczekiwań naszych klientów.