Założyciele zespołu LAAA z Marcus & Millichap, Glen Scher i Filip Niculete, to obecnie dwaj z najgorętszych, młodych brokerów nieruchomości w Los Angeles. Przez ostatnie kilka lat byli najbardziej aktywnym zespołem zajmującym się nieruchomościami wielorodzinnymi i apartamentami w mieście, a to dopiero początek. Cała ich firma koncentruje się na wspieraniu kupujących lub sprzedających nieruchomości wielorodzinne i apartamenty. Z tego powodu posiadają bardzo unikalny zestaw umiejętności, które bezpośrednio przyczyniają się do sukcesu ich klientów. Chociaż rok 2020 był trudny, para jest gotowa, aby rok 2021 był ich najlepszym rokiem, przewidując, że osiągną 1 miliard dolarów w połączonej sprzedaży zespołu.

Jak pandemia wpłynęła na rynek nieruchomości w Los Angeles?

Glen Scher: Wpływ pandemii był odczuwalny na wszystkich poziomach, ale naszymi klientami, którzy wydawali się najbardziej cierpieć, byli właściciele nieruchomości wielomieszkaniowych. Podczas gdy moratorium na eksmisję było dla wielu decyzją ratującą życie, właścicielom nie zaoferowano żadnego wsparcia. Nagle najemcy przestali płacić czynsz, a dla wielu z nich czynsz jest jedynym źródłem dochodu. Przez kilka miesięcy nasi klienci nie byli w stanie spłacać kredytów hipotecznych i pożyczek, a wielu z nich zostało zmuszonych do nagłej sprzedaży.

To musiała być trudna decyzja, jak wspieraliście swoich klientów, którzy znaleźli się w takiej sytuacji?

Filip Niculete: Dostosowywaliśmy nasze podejście do każdego klienta, w przypadku niektórych klientów sensowne było wstrzymanie się jeszcze trochę. Ostatecznie naszym celem było uzyskanie dla klientów najbardziej uczciwej ceny za ich nieruchomości, nawet jeśli czas sprzedaży został przyspieszony. Byliśmy dumni, że udało nam się sprzedać wszystkie nasze oferty i w wielu przypadkach uzyskać ceny równe lub zbliżone do stawek sprzed pandemii.

Czego mogą spodziewać się kupujący i sprzedający w Los Angeles w pozostałej części 2021 roku?

Glen Scher: Rok 2021 był już bardzo pracowity pod względem aktywności. Przy najniższych w historii stopach procentowych widzimy więcej kupujących po raz pierwszy i inwestorów zainteresowanych zakupem swojej pierwszej nieruchomości wielomieszkaniowej. Obecnie istnieje duży popyt na nieruchomości w Los Angeles. Oczekujemy, że więcej sprzedających będzie skłonnych do sprzedaży i skorzystania z doskonałych stawek, za które obecnie sprzedawane są nieruchomości.

Co odróżnia Ciebie i Twój zespół od innych w branży?

Filip Niculete: Zespół LAA opiera się na przyjaźni i zaufaniu. Do każdej interakcji z klientem podchodzimy z taką samą etyką i intencją, jak do transakcji z własnymi rodzinami. Nieustannie patrzymy w przyszłość i myślimy o długoterminowym sukcesie naszych klientów. Chociaż mamy indywidualne podejście, jesteśmy również niezwykle strategiczni i bystrzy. Polegamy na ekspozycji, czasie i strategii, aby zoptymalizować każdą transakcję. Glen i ja tworzymy świetny zespół, mamy bardzo różne doświadczenia i zestawy umiejętności, a kiedy się połączymy, jesteśmy zabójczą kombinacją.