Pandemia wywołała chaos na całym świecie. Było to szczególnie dotkliwe dla firm i branży turystycznej. Mimo że podróże ustały, zainteresowanie nieruchomościami na Bimini było tak duże, że spowodowało "Bimini Boom".

Tylko w ciągu ostatnich dwóch miesięcy (styczeń-luty 2021 r.) rynek nieruchomości Bimini eksplodował. Nowo wystawione nieruchomości na sprzedaż w Bimini były zbyt gorące, aby długo pozostać na rynku, ponieważ zbierają wiele ofert tego samego dnia, co aukcja. (Może to być normalne działanie na większych rynkach nieruchomości w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, ale w przypadku nieruchomości na wyspie nie jest to typowe).

Gdzie dokładnie znajduje się Bimini?

Bimini to najmniejsza i największa wyspa na Bahamach, ale przede wszystkim jest to brama do Bahamów, leżąca zaledwie 50 mil morskich od wybrzeży południowej Florydy. "Bimini i Południowa Floryda znajdują się tak blisko siebie, że w spokojny morski dzień goście przybywają na nartach wodnych z Miami do wybrzeży Bimini" - mówi Sheldon Pitt, broker Luxury Bahamas.

"Turyści zawsze przywiązywali szczególną wagę do wyspy Bimini i od kilku dekad mieszkają na niej na stałe, odwiedzają ją i szukają na niej domów wakacyjnych" - mówi Pitt. Dlaczego? Pitt twierdzi, że to dlatego, że Bimini znajduje się bardzo blisko Florydy. I dodaje: "Mieszkańcy Florydy stanowią duży procent rynku drugich domów na wyspie".

Dlaczego ludzie przyjeżdżają na Bimini?

Sheldon Pitt: Bimini jest pełne historii! Na wyspie przez pewien czas mieszkał wielki pisarz Ernest Hemmingway, a także Adam Clayton Powell. Wyspę odwiedził wielki przywódca praw obywatelskich Martin Luther King Jr. oraz byli prezydenci USA

Większość osób odwiedzających wyspę Bimini po raz pierwszy staje się odwiedzającymi na całe życie, a nawet drugimi właścicielami domów.

Czy są jakieś ciekawostki na temat wyspy Bimini?

Sheldon Pitt : Jest ich mnóstwo! Po pierwsze, Bimini jest dobrze znane z organizowania dużych turniejów wędkarskich z udziałem uczestników z całego świata. Celem jest złowienie cennych ryb, takich jak Blue Marlin, Sailfish, Tuna i Mahi Mahi (delfin).

Po drugie, Bimini jest domem dla Fontanny Młodości znajdującej się na południowym Bimini i Uzdrawiającej Dziury znajdującej się na wschodnim Bimini. Są to miejsca, w których miejscowi i odwiedzający udają się, aby zanurzyć się w korzyściach płynących z uznanych uzdrawiających mocy wody.

Po trzecie, Bimini jest znane jako miejsce docelowe dla wózków golfowych, ponieważ wózki golfowe są głównymi środkami transportu na wyspie.

Po czwarte, Bimini jest domem dla największej mariny na Bahamach. Bimini działa jako przystanek żeglarski w drodze na archipelag Bahamów, a następnie na Karaiby, a następnie jest ostatnim przystankiem w drodze powrotnej do USA i Kanady.

Jak wygląda proces zakupu nieruchomości na Bimini?

Sheldon Pitt : Proces zakupu nieruchomości na Bimini jest bardzo podobny do procesu zakupu w Ameryce Północnej, z niewielkimi różnicami w długości zamknięcia.

Popularnymi zakupami na wyspie są kondominia na plaży i domy w Resort World Bimini (oferta obejmuje mieszkania z 1 sypialnią, kamienice i jednorodzinne domy na plaży z dostępem do kasyna Hilton, prywatnych basenów i restauracji). Wyspa Rockwell (kolekcja ekskluzywnych luksusowych domów / willi przy plaży) i Port Royal (spokojna społeczność przy plaży na południowym Bimini) są również bardzo popularnymi wyborami.

Finansowanie jest również dostępne dla osób niebędących mieszkańcami Bahamów, które chcą nabyć nieruchomość. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości na Bimini, odwiedź www.bettermcrbahamas.com, aby uzyskać oferty i dalsze wsparcie.