Czego oczekujesz od tajemniczej powieści? Większość ludzi powiedziałaby - ekscytującej fabuły, która sprawi, że do samego końca będą się zastanawiać, kto jest winowajcą. Ale oprócz tego, najlepsze powieści tajemnicze to te z pomysłowymi wskazówkami, które wywołują w tobie wrodzoną dyrektywę. Dobra powieść kryminalna musi również zawierać wystarczająco trudne zagadki, a jednocześnie zachęcać do podskakiwania z okrzykiem "Wiedziałem, wiedziałem!", gdy w końcu wszystko zaczyna się rozplątywać.

Ekscytująca sprawa morderstwa będzie oczywiście wysoko na liście tajemniczych powieści, ale to nie znaczy, że inne historie nie będą miały swoich zalet. Czasami liczba opcji dostępnych w Internecie może być przytłaczająca. Oto lista sześciu zakręconych historii, które nie pozwolą ci się nudzić w letnie popołudnie:

1. Blacktop Wasteland autorstwa S.A. Cosby'ego

Blacktop Wasteland autorstwa S.A. Cosby'ego to intensywna i operowa historia mężczyzny, który zmaga się z ubóstwem, rasą i historią przestępstw. Ale właśnie wtedy, gdy myślał, że zostawił swoją przeszłość za sobą, zostaje przyciągnięty z powrotem do krwi i kul, z dala od swojego starannie zbudowanego nowego i czystego życia. Nawiedzany przez cień swojej przeszłości i myśl o zaginionym ojcu, ten człowiek musi znaleźć wyjście z tych wszystkich dylematów, a raczej umrzeć próbując. Postacie i zdarzenia są tak prawdziwe i autentyczne, że czytanie ich złamie ci serce. Powieść jest dostępna za 14,99 USD w Barnes and Noble i kwalifikuje się do bezpłatnej wysyłki.

2. Micheal Nava - "Mała śmierć"

Powieść zaczyna się od problematycznego obrońcy publicznego z San Francisco walczącego z alkoholizmem i wypaleniem. Ale kiedy tajemnica jednej z jego dawnych spraw zaczyna ponownie wyciekać, jego zainteresowanie zostaje ponownie rozbudzone i walczy z własnym diabłem w bitwie o sprawiedliwość.

"The Little Death" Micheala Navy to zabawna, krótka zagadka. Nie jest wypełniona nieobliczalnością, ale przeszłość autora jako prawnika nadaje książce przyjemny gatunek i nie przedłuża jej powitania.

3. Lousie Penny - "Fatalna łaska"

A Fatal Grace autorstwa Louise Penny to powieść, w której dobro i zło nie zgadzają się ze sobą po tym, jak brutalna i bezduszna kobieta o imieniu CC de Poitiers przenosi się do bajkowego miasteczka Three Pines. Ponieważ było wielu nienawidzących CC, istniała lista wielu podejrzanych z panem Armandem Gamache, który był głównym inspektorem prowadzącym dochodzenie w sprawie morderstwa pani CC de Poitiers. Pani CC została zamordowana porażeniem prądem podczas wakacji. Trzy starsze panie, przyjaciółki matki CC, przyznały się do morderstwa. Gamache musi jednak dowiedzieć się, czy ich zeznania były prawdziwe. Jeśli nie, to czy ukrywają prawdziwe morderstwo?

4. Ruth Ware - "Jeden po drugim"

Powieść Ruth Ware "One by One" to zagadka morderstwa. Podczas urlopu narciarskiego, aby omówić wykup firmy technologicznej o nazwie "snoop", jeden po drugim, jak sama nazwa wskazuje, członkowie zaczynają umierać i myślą, że wśród nich jest morderca. Z dala od społeczeństwa, w bungalowie zniszczonym przez burzę śnieżną, bez telefonu komórkowego i usług sieciowych, ocaleni planują podzielić się na grupy w poszukiwaniu pomocy. Nieumyślnie dokonują morderstwa na najbardziej bezbronnym członku grupy. To, co dzieje się później, jest tajemnicą, która cię zadziwi!

Tę intrygującą powieść można znaleźć na Barnes and Noble w cenie 27,99 USD. Chwyć ją najwcześniej.

5. Czwartkowy Klub Morderców Richarda Osmana

"The Thursday Murder Club" Richarda Osmana opiera się na spokojnej wiosce emerytów, w której czwórka przyjaciół spotyka się co tydzień, aby dowiedzieć się o niewyjaśnionych morderstwach. Jednak po tym, jak okrutne morderstwo ma miejsce na samym progu Czwartkowego Klubu Morderców, klub, od którego pochodzi nazwa powieści, znajduje się w środku ich pierwszej trwającej sprawy. Elizabeth, Joyce, Ibrahim i Ron, którzy byli członkami klubu, mogą przekroczyć osiemdziesiątkę, ale wciąż mają kilka sztuczek w zanadrzu. Czy nasza nowoczesna i bystra grupa może złapać mordercę, zanim będzie za późno? Dowiedz się, czytając tę niesamowitą powieść.

Możesz zdobyć The Thursday murder club Richarda Osmana za 19,99 USD na stronie Barnes and Noble już dziś i zaoszczędzić 23%.

6. Tana French - The Searcher

Jeśli szukasz modnej tajemniczej powieści, to The Searcher autorstwa Tany French jest tym, co zakończy twoje poszukiwania! W powieści "Poszukiwacz" bohater Calvin Hooper, znany jako "Cal", wierzy, że jeśli przeniesie się do małego miasteczka na zachodniej wyspie, doprowadzi go to do lepszego życia. Jednak nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Robi wszystko, co w jego mocy, aby poradzić sobie z rolnikami i mieszkańcami miasteczka. Nie może jednak zaprzeczyć, gdy przychodzi do niego nastolatka szukająca pomocy w odnalezieniu swojego brata, Brendena, który uciekł kilka dni temu. Nie wiedząc, co knuje jego brat, Cal odkrywa operacje narkotykowe, przypadkowe morderstwo i czujną próbę ukrycia wszystkiego, co się wydarzyło. Dowiedz się więcej, czytając powieść.

Poszukiwacz jest dostępny w Barnes and Noble z 20% zniżką. Odwiedź więc stronę internetową i zamów tę intrygującą powieść za jedyne 21,50 USD już dziś!

Te wybrane powieści z gatunku Trending Mystery Novels intelektualnie przykują cię do krawędzi fotela i zrekompensują długie, nudne letnie popołudnie. Podczas gdy z jednej strony The little death Michaela Navy obmyje cię z przywilejów, chciwości i władzy, The Searcher Tany French z drugiej strony pozostawi cię zahipnotyzowanym niejednoznaczną śmiertelnością. Możesz chwycić te chwytające za serce powieści i inne książki, które wywołają dreszcze na twoim kręgosłupie online na Barnesandnoble.com. Stempel Barnes And Noble kod promocyjny "5SSME2" na stronie kasy, aby uzyskać 15% zniżki w całej witrynie. Zapoznaj się również z szeroką gamą innych kuponów Barnes and Noble, aby zaoszczędzić do 50% na wszystkich zakupach.

Czy uważasz, że jesteś w stanie znaleźć i rozgryźć odpowiedzi na wszystkie tajemnicze zagadki przed bohaterami tej historii? Jeśli tak, to jesteś prawdziwym mistrzem! Mamy nadzieję, że powyższe powieści przypadną ci do gustu. Do następnego razu, miłej lektury.

Opublikowano 14 lipca 2021 r.