Przestrzenie co-workingowe mogą pomóc w budowaniu pozytywnych relacji wśród pracowników i zwiększyć przepływ informacji. Nie jest to jednak rozwiązanie idealne. Dlatego należy dokładnie zaplanować układ mebli biurowych w przestrzeni coworkingowej, aby zapewnić wszystkim komfort.

Zaaranżuj biuro zgodnie z potrzebami klientów i pracowników

Branża, tryb pracy (indywidualny czy coworking) oraz możliwości przestrzenne budynku będą miały wpływ na projekt biura.

 • Jeśli Twoja praca wiąże się z częstymi spotkaniami z klientami lub ludźmi biznesu, powinieneś stworzyć stanowiska pracy, które będą szerokie i oddzielone dźwiękoszczelnymi ściankami. Jeśli jest wystarczająco dużo miejsca, wykorzystaj meble wykonane na zamówienie. W tym przypadku możesz łatwo dopasować ich wymiary do pomieszczenia.
 • preferuje meble biurowe ustawione w 3- lub 4-osobowe stanowiska. Jest to idealna liczba osób, które powinny siedzieć przy jednym biurku. Upewnij się, że pracownicy mają ze sobą kontakt wzrokowy, siedząc naprzeciwko siebie.
 • Przestrzegaj wymogów prawnych dotyczących przestrzeni biurowych typu open space.
 • Wysokość pomieszczenia nie może być mniejsza niż 3 metry
 • Jeśli jest to przejście dwukierunkowe, szerokość przejść nie może być mniejsza niż 1 metr
 • Odległość między monitorami komputerowymi wynosi 60 cm, gdy są umieszczone obok siebie i 80 cm, gdy są umieszczone naprzeciwko siebie.

Ważne jest, aby dokładnie zaplanować wspólną przestrzeń i sprawić, aby pracowała dla Ciebie. Możesz ją zaaranżować tak, aby przestrzeń była bardziej komfortowa, ergonomiczna i przyjazna, biorąc pod uwagę wytyczne architektoniczne i organizacyjne.

Dbaj o swoje meble biurowe

Nowoczesne meble biurowe wyróżniają się elastycznością i możliwością dostosowania do indywidualnych potrzeb. Wśród innych rozwiązań, odpowiednie są m.in.

 1. Systemy regulacji wysokości krzeseł i biurek.
 2. Mobilne kontenery i komody na oponach
 3. Wygłuszające przegrody biurkowe, które można szybko i łatwo zdemontować.
 4. Biurka składane pozwalają na zmniejszenie lub maksymalne zwiększenie powierzchni blatu.

Dzisiejszy rynek meblarski znany jest z innowacyjnych rozwiązań i elastyczności w dostosowywaniu mebli do potrzeb firm.

Zorganizuj reprezentacyjną przestrzeń konferencyjną

Jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdej firmie jest miejsce, w którym odbywają się spotkania klientów lub pracowników. Musi być ono odpowiednio wygłuszone. Jest to przeciwieństwo przestrzeni otwartej.

Do dużych przestrzeni chętnie wybierane są stoły modułowe, które można wykorzystać do podłączenia urządzeń przewodowych. Można je zestawić ze sobą lub zmniejszyć liczbę modułów, aby uzyskać więcej miejsca.

Dodatkowe elementy, takie jak odpowiednie oświetlenie, sprzęt audiowizualny, motywy dekoracyjne związane z firmą czy klimatyzacja mogą dodatkowo podnieść prestiż i atrakcyjność sali konferencyjnej.

A co z salami niekonferencyjnymi? Przykłady z Białegostoku

Świadczymy usługi stolarskie w Białymstoku i województwie podlaskim i coraz częściej widzimy potrzebę tworzenia wydzielonych stref odpoczynku dla pracowników.

Te pomieszczenia nie mają korporacyjnego charakteru. Bardziej przypominają przytulne salony.

 • Wygodne fotele i sofy
 • reclinery, hamaki, pufy,
 • Style odnoszą się do mebli przeznaczonych do wypoczynku.

Stołów i krzeseł jest pod dostatkiem, więc można w spokoju zjeść posiłek.

Masz wiele opcji na przestrzenie co-workingowe. Bądź innowacyjny, ale pamiętaj, aby wziąć pod uwagę potrzeby swojej firmy i pracowników.