Nigdy nie możemy podważać znaczenia dostarczania wysokiej jakości wody do naszych systemów. Co więcej, posiadanie czystej wody, którą można wykorzystać do gotowania, czyszczenia i innych czynności, które wykonujemy codziennie. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, co znajduje się w wodzie i co te rzeczy robią dla twojego życia i ciała. Niektórzy mogą powiedzieć, że butelkowana woda jest opcją, ale czy nie kosztuje to znaczną ilość pieniędzy w dłuższej perspektywie? Na szczęście mamy teraz filtry do wody dostępne do użytku. Są to wspaniałe dodatki nie tylko do domów, ale także do placówek handlowych.

Różne rodzaje systemów filtracji wody

Czy planujesz zakup systemu filtracji wody, aby mieć wodę w najlepszej jakości? Możemy w tym pomóc. Stworzyliśmy listę najczęściej spotykanych filtrów do wody i ich zastosowań. Zapraszamy do przejrzenia i wybrania tego, który najbardziej Ci odpowiada.

Filtr do lodówki

Ten typ filtra jest zazwyczaj zintegrowany z lodówkami. Jest to powszechne wyposażenie gospodarstw domowych i biur, ponieważ natychmiast podaje przefiltrowaną wodę do picia. Jest to skuteczne w filtrowaniu naszej rtęci, ołowiu i innych zanieczyszczeń, które mogą mieć wpływ na zapach i smak wody. Wykorzystuje to system filtracji węgla, który pochodzi z nie skomplikowanych części, więc możesz być pewien, że masz kostki lodu i wody pitnej, która jest czysta.

Dzbanek z filtrem do wody

Jak inni ludzie obawiają się o filtry, proces korzystania z tego nie powinien przeszkadzać. Nie wymaga on instalacji i może dać Ci przefiltrowaną wodę w jednej chwili. Posiada zbiornik na wodę oraz filtrację węglową i jonowymienną, która usuwa zanieczyszczenia i chemikalia z wody. Może filtrować osady, ołów i redukować chlor. Jest łatwo przenośny i kompaktowy, ale nie może filtrować dużych ilości wody.

Filtr do całego domu

Najlepszy wybór dla tych, którzy nienawidzą mieć problemów z wodą. Ten rodzaj systemu filtracji wody może zaspokoić cały dom z dużym zapotrzebowaniem objętościowym na filtrowaną wodę. Wiąże się to z wykorzystaniem filtrów węglowych, filtracji UV, wielu filtrów osadowych i więcej, w zależności od typu. Może on obejmować od standardowego typu do systemów high-end. Jest skuteczny w filtrowaniu ołowiu, bakterii, chloru, osadów i innych zanieczyszczeń. Jednak minusem dla tego typu będzie jego proces instalacji i koszt. Jak to caters do dużych ilości wody, oczekiwać, że przyjdzie na wysoki koszt i skomplikowanej instalacji. Niektóre mogą wymagać profesjonalnej instalacji lub kilka zmian w obecnym systemie hydraulicznym.

Filtr wody montowany na kranie

Dopasowanie dla ludzi, którzy chcą się trzymać z dala od skomplikowanych instalacji, filtr wody zlewu kranu pozostaje wielkim wyborem. To zazwyczaj ma zawór rozdzielczy, który pozwala na przełączanie z filtrowanej do niefiltrowanej wody. Jest skuteczny w filtrowaniu chloru, ołowiu i osadów. Zazwyczaj wykorzystuje filtry jonowymienne lub węglowe. Zapewnia to ciągłą filtrację wody do dowolnego celu. Jest on powszechnie stosowany do filtrowania wody do gotowania i picia. Wystarczy dołączyć go do kranu, a woda będzie filtrowana, gdy wyjdzie. Jest to niedroga opcja, ale filtry wody kranowe nie są zbudowane tak, aby pasowały do wszystkich typów kranów.

Pod-zlewozmywakowy filtr wody

Dla kogoś, kto chce czyste, schludne i minimalistyczne uczucie dla swoich zlewozmywaków, filtr wody pod zlewem jest najlepszą opcją, aby przejść do. Jak wynika z jego nazwy, urządzenie filtrujące ma być zainstalowane pod zlewem. Zazwyczaj wykorzystuje filtrację odwróconej osmozy, filtry wstępne osadów i filtry węglowe. To zależy od tego, czy masz standardowy lub wysokiej klasy system. Zapewnia on ciągłą filtrację i jest zwykle używany do filtrowania wody do gotowania i picia. Jedynym problemem z tym byłoby to, że wymaga skomplikowanej instalacji i może być głośny w czasach.

Filtr do głowicy prysznicowej

Jak dotąd jest to jeden z niedrogich wyborów na rynku. To wymaga żadnej instalacji, i może łatwo dopasować większość pryszniców. Wykorzystuje filtrację utleniania-redukcji lub filtry węglowe. Działa również dobrze w usuwaniu chloru i osadów, pozostawiając Cię z przefiltrowaną wodą, która jest dobra do kąpieli lub prania. Twarda woda może powodować podrażnienia skóry i suchość włosów, a filtry do głowic prysznicowych pomagają w zapobieganiu tym zjawiskom. Jeśli chodzi o wygodę, filtry do głowic prysznicowych można łatwo zdjąć i założyć z powrotem.

Filtr do butelek z wodą i filtr do słomek

Dla tych, którzy szukają filtrowania wody w swoich butelkach wody, to może zrobić zadanie dla Ciebie. Zazwyczaj wykorzystuje filtr z węgla aktywnego, który filtruje chlor, cząstki stałe i inne zanieczyszczenia. To może działać, ale tylko filtruje stosunkowo ograniczoną ilość wody. Z drugiej strony, posiada on filtr słomkowy, który filtruje wodę, gdy ta przechodzi przez niego i trafia do Twoich ust. W zestawie znajduje się cylinder i ustnik. Można go używać umieszczając koniec ustnika w wodzie i popijając słomką przefiltrowaną wodę. Najczęściej są one używane w butelkach na wodę.

Filtry nablatowe

Ten typ jest przeznaczony do umieszczenia na górze obok zlewu, w przeciwieństwie do filtrów pod zlewem. Posiada on filtr na górze i zbiornik wody na dole. To może filtrować większą objętość wody w porównaniu do filtra dzbanka wody. To działa przez filtrowanie wody z głównego źródła, a następnie wylewanie go przez zintegrowany kran, który pochodzi z nim. To jest zwykle wykorzystywane w kuchniach, ale nie jest idealny dla tych z ograniczoną przestrzenią.

Wniosek

Istnieje kilka wyznaczników, które należy wziąć pod uwagę, gdy szukasz systemu filtracji wody. Choć większość typów jest dostępna i można je łatwo kupić w sklepach fizycznych lub internetowych, filtry wodne są w różnych kształtach i rozmiarach. Są one przeznaczone do filtrowania wody, ale w różnych metodach. Poznanie każdego z nich pomoże Ci podjąć właściwą decyzję o znalezieniu odpowiedniego filtra wody dla Ciebie. Zważ jego zalety i wady i wybierz taki, który jest najbardziej odpowiedni dla Ciebie. Niezależnie od wybranej opcji, upewnij się, że zawsze idziesz na jakość.