Najtrudniejszą częścią zakupu domu może być zakwalifikowanie się do pożyczki. Jeśli masz zły kredyt hipoteczny w Ontario, staje się to jeszcze trudniejsze. Ale nie przejmuj się. Niektóre rzeczy można zrobić, jeśli Twój wynik wymaga poprawy, a ten post przejdzie przez te opcje z jasnym wyjaśnieniem, jak działają.

Jeśli szukasz pożyczki na dom, ale twój wynik kredytowy jest mniej niż gwiazdkowy, nie obawiaj się. Szanse są, że nadal jest nadzieja na uzyskanie zatwierdzenia. Musisz znać odpowiednie kroki, aby to się stało. Może być wiele powodów, dla których ludzie mają złą ocenę kredytową - może mieli zbyt wiele długów, lub ich pracodawca nie płacił im regularnie na czas. Teraz mają poważne zaległości w płatnościach, które mogą wpłynąć na ich zdolność do uzyskania kredytu hipotecznego, jeśli sprawy nie zmienią się wystarczająco szybko.

Co to jest ocena kredytowa i jak ona działa?

Co to jest ocena kredytowa? Jest to liczba oparta na całej Twojej historii finansowej, która wpływa na to, kiedy ubiegasz się o takie rzeczy jak pożyczki, ubezpieczenie samochodu lub nowe plany telefonii komórkowej. Kiedy Twoja zdolność do spłaty wpływa na to, jak wysoką ocenę punktową możesz uzyskać? Ludzie ze złą punktacją zazwyczaj nie mają dobrej historii płatności i niskich sald na kontach, co oznacza, że będą potrzebowali więcej czasu zanim ich saldo znowu wzrośnie - co utrudnia zbudowanie "dobrej" oceny.

Ludzie często mają błędne przekonanie, że nie mogą udać się do banku lub firmy hipotecznej i uzyskać akceptacji dla pożyczki ze złym kredytem hipotecznym w Ontario. W rzeczywistości istnieje wiele różnych rodzajów pożyczek, w tym FHA Loans, które nie wymagają od Ciebie żadnej zaliczki. Jeśli więc Twój wynik jest niski, ale nie do końca, sprawdź, co jest dostępne na rynku.

Jakie dokumenty trzeba dostarczyć?

Aby uzyskać kredyt mieszkaniowy ze złym kredytem, musisz dostarczyć określoną dokumentację. Zaliczka jest zazwyczaj wymagana dla banku lub firmy pożyczkowej, aby zatwierdzić wniosek, i nie może to być darowane pieniądze od przyjaciół lub członków rodziny. Potrzebne będą również odcinki wypłat sięgające sześciu miesięcy wstecz oraz zeznania podatkowe za co najmniej dwa lata (w zależności od tego, jak stare są).

W niektórych przypadkach może wystarczyć list weryfikacyjny, jeśli istnieje powód, dla którego ktoś nie ma wystarczającej ilości czasu pracy w ciągu ostatniego roku z powodu zmiany pracy, zwolnienia itp.

Jakiej wysokości depozytu potrzebujesz?

Trudno jest znaleźć pożyczkę na dom ze złym kredytem, jeśli nie masz pieniędzy na zaliczkę. Wielu kredytodawców wymaga co najmniej 20% ceny zakupu jako ich minimalny wymóg depozytu, który wynosi 20 000 USD na dom o wartości 200 000 USD?

Aby uzyskać niedrogą pożyczkę hipoteczną pomimo posiadania mniej niż doskonałych wyników, trzeba starannie zaplanować i poznać wymagania każdego pożyczkodawcy, takie jak to, kiedy są otwarte lub jakie dokumenty będą potrzebne od nas, aby się zakwalifikować.

Jakie są stopy procentowe?

Aby uzyskać pożyczkę na dom ze złym kredytem, powinieneś znać stawki, aby podjąć świadomą decyzję.

Aby zabezpieczyć swoją następną hipotekę lub refinansowanie, mimo że jest to trudne w dzisiejszych czasach ze względu na zaostrzone standardy kredytowe i wyższe stopy procentowe na wszystkich rodzajach pożyczek, w tym hipotecznych. Załóżmy, że niektóre czynniki mogą kwalifikować się do bardziej korzystnej stawki. W takim przypadku kredytodawcy będą oferować takim kredytobiorcom pewien stopień ustępstw w zakresie zmniejszonych wymagań dotyczących zaliczki i niższych niż przeciętne opłat za oprocentowanie - często tylko tyle, aby zrównoważyć to, co w przeciwnym razie byłoby uważane za niekorzystne parametry ryzyka. Innym razem mogą one naliczać pełne opłaty karne, ale nie rezygnują z niczego innego z ich tradycyjnej struktury cenowej pakietu.

Posiadanie złego wyniku kredytowego nigdy nie jest łatwe, ale jeśli jesteś zdeterminowany, aby uzyskać pożyczkę i zobaczyć, jak twój wymarzony dom spełnia się z całą ciężką pracą oszczędzania na to, to są sposoby na wyjście. Na przykład, stopy procentowe mogą być negocjowane lub obniżone w zależności od tego, ile pieniędzy w dół płatności jeden ma dostępne do zakupu i wiele innych czynników, które mogą wpływać na ich szanse na otrzymanie tego typu pomocy finansowej.

Jaki wynik kredytowy jest potrzebny do zakupu domu?

Aby kupić swój wymarzony dom, musisz wiedzieć, jaki wynik kredytowy masz lub możesz uzyskać.

Twoje marzenia o posiadaniu domu zaczynają się od zrozumienia swojej obecnej sytuacji finansowej i tego, jak wpłynie ona na cenę zakupu każdej nieruchomości, która Cię interesuje. Minimalny wymóg uzyskania kredytu hipotecznego w dzisiejszych czasach to co najmniej 680-730 punktów FICO. Liczba ta zmienia się w zależności od tego, o jaki rodzaj programu kredytowego dana osoba chce się ubiegać oraz od poziomu jej dochodów, zobowiązań (długów), długości historii pracy itp. Pamiętaj więc, aby zadawać pytania o te czynniki podczas rozmów z kredytodawcami przed złożeniem wniosku.