Jako menedżer, czystość miejsca pracy jest prawdopodobnie pierwszą rzeczą, o której myślisz każdego dnia. Otoczenie biznesowe odzwierciedla standardy firmy i przyciąga do współpracy wielu potencjalnych klientów. Dlatego bardzo ważne jest, aby wiedzieć jak utrzymać czyste środowisko biurowe. Ten post ma dla Ciebie kilka pomocnych sposobów i wskazówek dotyczących sprzątania biura.

Jak utrzymać czyste środowisko biurowe?

Pracownicy spędzają połowę swojego czasu w biurze. Schludne biuro odzwierciedla profesjonalny charakter miejsca i może również sprawić, że pracownicy będą bardziej produktywni i wygodni, ponieważ spędzają połowę swojego dnia w biurze. Oto wskazówki, które pomogą Ci utrzymać czystość:

Podnoszenie świadomości wśród pracowników

Jest to najważniejszy czynnik w ochronie środowiska pracy. Mówiąc dokładniej, wiele osób często myśli, że to nie jest ich dom i że mają prawo swobodnie rzucać wszędzie śmieci, ponieważ będą dozorcy, którzy wszystko posprzątają.

Jest to bardzo nieodpowiedzialne pojęcie. Wyobraźmy sobie, że wchodzimy do biura, w którym wszędzie są porozrzucane śmieci i artykuły piśmiennicze; na pewno nikt nie ma ducha do pracy.

Dlatego rodzice i szkoły muszą zwrócić większą uwagę na uświadamianie przyszłych pracowników. Od najmłodszych lat każda osoba musi być edukowana w zakresie najprostszych rzeczy, takich jak wyrzucanie śmieci w odpowiednie miejsce, utrzymywanie ogólnej higieny w celu ochrony własnego zdrowia.

Dodatkowo firmy mogą zaprojektować plakaty, przypomnienia, czy nawet zasady, które będą przypominać pracownikom. W zależności od przypadku, kierownicy mogą ustalić kary za czyny zanieczyszczające środowisko pracy.

Ustalenie harmonogramu sprzątania

Pracowity dzień z wieloma zadaniami do wykonania, a ty pewnie jesteś bardzo zmęczony po 8 godzinach pracy. Jakkolwiek, ja był najlepszy planować out to-clean listę dla całkowitego tygodnia jeżeli ty wciąż brałeś niektóre czas planować out to-clean listę. Wszystko co jest robione w sposób zorganizowany ma większe szanse na sukces.

Kierownik powinien podzielić codzienną pracę na każdą osobę, a każda osoba będzie się zmieniać. Załóżmy, że osoba A będzie musiała wyjąć śmieci w poniedziałek; osoba B zamiata biuro. We wtorek przychodzi kolej osoby B na wyniesienie śmieci, a osoba A zamiata biuro.

Kontynuuj zamianę pozycji w ten sposób, gdy każdy tydzień się skończy. Następnie napisz to na tablicy i powieś w swoim biurze, aby przypomnieć wszystkim o ich zadaniach.

Posadź kilka drzew

Jak wiesz, drzewa są bardzo skutecznym sposobem na poprawę środowiska biurowego.

W biurze jest dużo sprzętu mechanicznego i urządzeń podczas pracy; emitują one dużo gazów takich jak dwutlenek węgla. Czyniąc nasze biuro gorącym i dusznym. W tym przypadku drzewa są najlepszym rozwiązaniem, aby poprawić atmosferę.

W szczegółach, rośliny przeżywają dzięki procesowi fotosyntezy, przyjmując dwutlenek węgla i wydzielając tlen. Drzewa mają również wiele innych zastosowań, takich jak dekorowanie miejsca pracy, klimatyzowanie powietrza i pomaganie nam w rozładowaniu stresu. Dodatkowo, jeśli w Twoim biurze często unosi się nieprzyjemny zapach, zielone rośliny również pomogą znacznie poprawić stan Twojego biura.

W przeciętnym dniu musimy mieć kontakt ze sprzętem i maszynami przez około 8 godzin, a to ogromna ilość czasu, która sprawia, że czujemy zmęczone oczy, zmęczone ciało. Ale wystarczy spojrzeć na zielone drzewo przez około 3 minuty, aby zauważyć, że wszystko jest bardziej komfortowe, znacznie lepsze, a duch również czuje się odświeżony.

Ludzie, którzy pracują w otoczeniu drzew i okien mówią, że jest im bardzo wygodnie i są zadowoleni, a ich wydajność pracy wzrasta.

Zaopatrz się w środki czystości

Nie ma nic gorszego niż brudne biuro. Jeśli chcesz, aby wszyscy sprzątali, musisz przygotować narzędzia i stworzyć szanse dla pracowników, aby uczestniczyli w utrzymaniu biura w nieskazitelnym stanie. Miotły, mopy, środki do czyszczenia podłóg, środki do czyszczenia toalet to wszystko podstawowe must-haves, i można je znaleźć w każdym lokalnym sklepie w bardzo rozsądnej cenie.

Również, zaopatrzyć się w niektóre produkty, takie jak wosk zapachowy. Eliminuje on zapachy i pleśń w biurze i pomaga umysłowi być lekkim i zrelaksowanym. Ja był najlepszy wybierać woski z subtelnymi, łagodnymi zapachami tak, że zapach jest więcej relaksujący i odświeżający.

Organizuje twój biurka i kable

Stoły, krzesła, przegrody i podłogi z niezliczoną ilością kabli to miejsca, które wymagają najwięcej sprzątania w biurze. Stąd duże firmy mogą łatwo dostać rzeczy splątane i zebrać dużo kurzu z wszelkiego rodzaju ładowarki komputerowe, ładowarki do telefonów, przewody zasilające do kopiarek, drukarek. Pracownicy biurowi często nie będą zwracać na nie uwagi i codziennie je ignorować, aż staną się idealnym siedliskiem dla owadów takich jak muchy, komary czy karaluchy. Myślenie o takiej perspektywie nie jest zbyt przyjemne.

Niemniej jednak, z powodu zbytniego zabiegania, wiele osób ma zwyczaj jedzenia przy biurku bez sprzątania. Zapach jedzenia pozostawiony w zamkniętym pomieszczeniu z klimatyzatorem będzie tworzył bardzo okropny zapach i pleśń przez długi czas.

Dlatego już teraz zacznijmy sprzątać biurko i kable.

Powinieneś zacząć od drzwi i pracować w środku, dzięki czemu nie będziesz się obawiać, że pominiesz miejsca niedostępne. Najpierw użyj odkurzacza, a następnie rozplącz przewody. Najlepiej byłoby kupić specjalistyczne przewody zasilające, aby je uporządkować i zapobiec plątaniu. Proszę również przeorganizować biurko, aby było schludne i regularnie czyścić kubki i butelki z wodą. Nie zajmie to wiele Twojego czasu!

Dodatkowo, ostatnią, ale ostateczną opcją dla Twojego sprzątania biura jest podniesienie telefonu i pozwolenie, aby najlepsza usługa pomogła Ci!

Wniosek

Czyste i schludne środowisko pracy zrobi dobre wrażenie. Twoi klienci, jak również pracownicy, będą czuć się bardziej komfortowo i pracować bardziej wydajnie.

Mamy nadzieję, że te przydatne wskazówki pomogą Ci rozwiązać ten problem. Dziękujemy za przeczytanie i mamy nadzieję, że wkrótce się zobaczymy!