Jeśli jesteś gotowy, aby sprzedać swój dom w ciągu najbliższych kilku miesięcy, należy rozpocząć przygotowania od razu. Dla wielu właścicieli domów, to składa się z coraz ich ręce brudne i podnosząc kilka narzędzi z garażu. Dla innych oznacza to po prostu wynajęcie wykonawcy. Podczas sprzedaży nieruchomości w Wielkiej Brytanii bardzo konkurencyjnym rynku nieruchomości, o domu, który wygląda świetnie i działa bez zarzutu jest krytyczna. Oferowanie domu po taniości nie wystarczy. Twój dom powinien wyróżniać się w Twojej okolicy, aby potencjalni nabywcy nie mieli wyboru, ale dokonali zakupu.

Aby wyjaśnić, jak zwiększyć wartość nieruchomości i poprawić estetykę domu, Mariana Alejandro, najlepsza agentka nieruchomości z siedzibą w Madrycie, podaje analizę ze swojego doświadczenia w dokonywaniu 70% wyższej sprzedaży na międzynarodowym rynku nieruchomości.

Napraw i pomaluj ścianę zewnętrzną

"Zewnętrzna ściana Twojego domu jest pierwszą rzeczą, na którą potencjalny nabywca skieruje swoje oko. Więc jest to niezbędne, aby zapewnić, że twój dom zewnętrzny wygląda niesamowicie. Domy, które wyglądają nieatrakcyjnie, rozpadają się, są zaniedbane lub zaniedbane, są zwykle nieatrakcyjne dla homebuyers. Jeśli chodzi o wygląd domu, zastosowanie warstwy farby sprawi, że pojawi się czysty, stylowy, zachęcający i estetyczny. Unikaj zbyt agresywnych lub odważnych kolorów. Na przykład widziałem domy z jasną zielenią lub neonowym różem są odrzucane zbyt często. Możesz szukać pomocy u projektanta nieruchomości lub dekoratora zewnętrznego wcześniej. Możesz również poszukać aplikacji i oprogramowania online, które pozwalają na podgląd projektu domu przed rozpoczęciem faktycznego procesu malowania."

Mariana dodała, że ważne jest, aby uzyskać dostęp do zewnętrznej części domu pod kątem wszelkich widocznych uszkodzeń. W jej własnych słowach:

"Na twojej ścianie z płyt eternitowych mogą być panele, które mogą wymagać wymiany. W przypadku domów z cegły, być może trzeba będzie wypełnić szczeliny świeżą zaprawą. Te proste modernizacje sprawią, że Twój dom będzie wyglądał świeżo i świeżo odnowiony".

Okna i drzwi - modernizacje

"Nowe drzwi i okna dodają elegancji każdemu domowi. Odgrywają one również ważną rolę w czynieniu domów energooszczędnymi, co skutkuje niższymi kosztami użytkowania i przyciąga świadomych ekologicznie nabywców."

Architektura krajobrazu, taras i oświetlenie zewnętrzne

Mariana stwierdziła, że architektura krajobrazu i inne proste ulepszenia zewnętrzne, takie jak dodanie pokładu i kwiaty doniczkowe, mogą zwiększyć wartość nieruchomości. Według jej własnych słów:

"Dobrze zagospodarowane podwórko jest atrakcyjne dla kupujących, a naprawienie twojego nie wymagałoby dużych nakładów finansowych pod warunkiem, że masz na to miejsce. Nieporządek na podwórku jest wskaźnikiem słabo utrzymanej nieruchomości: obszary z martwymi roślinami, nieuporządkowanymi ogrodami lub nieciekawie wyglądającymi podwórkami sugerują słaby wysiłek włożony w utrzymanie. Spraw, aby Twoje podwórko wydawało się świeższe i bardziej atrakcyjne dzięki zastosowaniu nowej gleby, skał, roślin, roślin zimozielonych, drzew i ściółki.

"W celu stworzenia atrakcyjnego podwórka, projekty kompozytowych desek tarasowych pomogą zachęcić nabywców do wyobrażenia sobie spędzania czasu na zewnątrz w korzystnych porach roku, a to ostatecznie zwiększy pożądanie domu.

"Należy również wziąć pod uwagę oświetlenie podwórka. Niektórzy nabywcy domów mają ograniczony czas i będą mogli jeździć tylko w nocy. Zainstalowanie oświetlenia nocnego może dodać wyrafinowany, elegancki urok do twojego obszaru zewnętrznego."

Kuchnia i łazienka

Mariana wyjaśniła, że kuchnie i łazienki pozostawiają trwałe wrażenie na homebuyers, ale są podatne na szybkie pogorszenie, ponieważ ich dekoracje, urządzenia i projekt mogą szybko stać się przestarzałe. Dodała:

"Kuchnia jest centralnym miejscem w domu; wpływa na całą rodzinę. Kupujący chcą wysoce funkcjonalnych kuchni, które mogą pochwalić się szafkami, blatami i działającymi kranami.

"Ulepszenia kuchenne z drogimi kwarcowymi lub granitowymi blatami i nowymi urządzeniami ze stali nierdzewnej to klasyczne błędy dla sprzedawców. Ponieważ te uaktualnienia wydają się wyrafinowane i stylowe, mogą zniechęcić nabywców domów, którzy zakładają, że dom jest zbyt drogi z ich powodu. Niemniej jednak, wyposażenie kuchni musi być wszystkie w dobrym stanie, a kuchnia musi być czysta i reprezentacyjna."

W przypadku łazienki, powiedziała:

"Jeśli chodzi o unowocześnienie łazienki, istnieje tendencja, aby przejść za burtę, wymieniając każdą głowicę prysznicową, zlew, baterię, toaletę, wannę i szafkę. Ale może nie warto wydawać pieniędzy na dodatek, jeśli masz już funkcjonalną i dobrze utrzymaną łazienkę.

"Dobrze zaprojektowana przestrzeń jest kluczem do przyjemnej i funkcjonalnej łazienki. Upewnij się, że malujesz ściany i fugujesz płytki, ponieważ mogą one zrobić ogromną różnicę. Aby Twoja łazienka wydawała się czysta i nowa, możesz naprawić pęknięcia i żetony w zlewie łazienkowym lub wannie. Rozważ również wymianę starszych opraw oświetleniowych na bardziej wygodną lub energooszczędną alternatywę."