Polowanie na dom jest zawsze stresującą sytuacją. Nie chcesz osiadać lub zmierzyć się z żalem po podpisaniu. Ale co się dzieje, gdy podaż jest ograniczona, a ceny rosną?

Witamy na rynku sprzedającego - trudne czasy dla nabywców domów. Ale kupno domu w tych środowiskach wysokiej presji nie musi zostawić cię wyrywając włosy.

Weź kilka głębokich oddechów. Pomyśl o szczęśliwych myśli. Oto, co musisz wiedzieć o zakupie domu w rynku sprzedającego.

1. Rozłóż plusy i minusy kupna teraz

Gwiazdy nie zawsze ustawią się idealnie, gdy nadejdzie czas na zakup. Ale to nie znaczy, że teraz jest zły czas na zakup. Są plusy i minusy.

Kiedy kupujesz teraz, przestajesz płacić czynsz. Zaczynasz budować kapitał własny.

Nawet jeśli wartości domów biorą mały dip po dużym rynku sprzedawcy, mają tendencję do iść w górę w czasie.

Plus, co to jest warte dla Ciebie do rowu mieszkanie lub starter domu życia i mieć przestrzeń własną?

Ważne jest, aby rozważyć wszystkie kąty. Tak. Będziesz płacić więcej w tej chwili. Ale spokojnie, to nadal może działać na swoją korzyść.

2. Mentalnie przygotować się do płacenia więcej

Podczas rynku sprzedawcy, więcej osób licytuje na tym samym domu.

Nie ma znaczenia, jaki rodzaj negocjatora jesteś. Twój zakup jest rządzony przez prostą ekonomię podaży i popytu.

Przygotowanie się emocjonalnie przed czasem może pomóc Ci zachować poziom i obiektywizm, abyś podjął najlepszą decyzję dla swojej rodziny. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to przegapić uzyskanie idealnego domu przez kilka tysięcy, tylko po to, aby zadowolić się gorszym domem później, ponieważ boisz się, że znowu przegapisz.

3. Umieść swój dom na rynku

Według National Association of Realtors (NAR), 51% nabywców domów w tej chwili mają istniejący dom mogą sprzedać.

Szanse, że twój własny dom będzie również sprzedawać szybko za więcej niż cena wywoławcza teraz. Nawet jeśli modernizujesz, to anuluje premię, którą płacisz przy zakupie w tym czasie.

4. Wykorzystaj kapitał własny domu, aby stać się kupującym za gotówkę

Więc masz znaczny kapitał własny w istniejącym domu. Ale chcesz zachować go jako wynajem, a nie sprzedać go teraz.

Jesteś prawdopodobnie dostać ładny, wysoki oceny w obecnym rynku. Więc można uzyskać dostęp do kapitału własnego domu, robiąc MT Pleasant refinansowania na istniejącym domu. Następnie użyć tej gotówki, aby uzyskać przywilej bycia nabywcą gotówki.

Kupujący gotówki jak ty będą mieli dostęp do inwentarza aukcji. I podczas wojny licytacyjnej, większość sprzedawców będzie wolał gotówkę w ręku do ryzyka, że kupujący finansowania spada przez. Mogą zatem wziąć niższą ofertę.

5. Uzyskaj finansowanie na zapleczu

Ta mało znana sztuczka nieruchomości może działać skutecznie podczas rynku sprzedającego. Po pierwsze, patrz # 4. Następnie refinansować domu właśnie zakupione.

Teraz masz, że kapitał z powrotem. Możesz użyć go do zapłaty, że pierwszy kredyt refinansowy. To byłoby zasadniczo umieścić kapitał z powrotem w swoim pierwszym domu. Lub jeśli dostajesz się do inwestowania w nieruchomości, można wziąć te pieniądze i umieścić go na trzecim domu-albo teraz lub raz Sprzedawca Rynek chłodzi.

6. Geografia może oznaczać mniej Sticker Shock

2021 był z pewnością niekonwencjonalne Sprzedawcy rynku. Wiele mniejszych społeczności widzi, że ich wartości domów idą w górę bardziej niż zwykle. To wszystko jest po części zasługą stylu życia po epidemii. Zwiększona liczba osób może teraz pracować z domu, według The Wall Street Journal.

Nie muszą już mieszkać w drogim mieście.

Mimo to, jeśli obecnie mieszkasz w drogim obszarze, możesz znaleźć to, czego szukasz w innej lokalizacji geograficznej.

Nie sprzedawaj siebie za mało. Ameryka małych miast ma wiele do zaoferowania tym, którzy nie są twardo nastawieni na życie w tętniącym życiem mieście.

7. Szukaj domów poniżej budżetu

Spodziewaj się wojny licytacyjnej. Potrzeba czasu, aby złożyć ofertę, więc daj sobie trochę luzu, aby podnieść ofertę w razie potrzeby.

8. Nie zakochuj się

Zerwanie jest trudne do zrobienia. Ale to może być tak samo nieszczęśliwy zakochać się w domu tylko patrzeć, jak to wymknąć się z zasięgu. Pozostań pragmatyczny na rynku sprzedawcy. Nie zakochuj się zbyt szybko.

9. Dowiedz się, co jest ważne dla sprzedającego

Oni nie zawsze szukają sprzedać do najwyższej oferty. Mogą one być sprzedaży słabo działające wynajem lub być bardziej o widząc ten dom iść do rodziny. To nigdy nie boli, aby zrobić trochę badań. Pracować kąty masz do dyspozycji.

Kupno domu w rynku sprzedawcy

Kupowanie w rynku sprzedawcy jest z pewnością inne zwierzę. Ale jeśli uznać zasady gry i zachować poziom głowy, nadal można kupić dom swoich marzeń za rozsądną cenę.