Obiekty, które koncentrują się na poprawie swojej organizacji, eliminacji marnotrawstwa i zgodności z zasadami lean oraz stosują metodologię 5S, będą chciały posiadać przemysłową drukarkę etykiet. Podczas gdy niektórzy właściciele firm zakładają, że przemysłowa drukarka etykiet jest nieistotnym narzędziem dla obiektów, można je wykorzystać do wielu rzeczy, które niewątpliwie poprawią funkcjonowanie obiektów.

Jeśli chcesz kupić przemysłową drukarkę etykiet do swoich obiektów, musisz pomyśleć o jej zastosowaniach. Rozważenie zastosowań drukarki etykiet przed zakupem pomoże ci kupić idealny model dla twoich obiektów. Ponadto należy również określić zarówno bezpośrednie, jak i pośrednie korzyści, jakie zakład może uzyskać po zakupie przemysłowej drukarki etykiet. Jest to świetny sposób, aby dowiedzieć się, czy zakup jest wart swojej ceny. W tym artykule omówimy 6 najważniejszych korzyści wynikających z posiadania przemysłowej drukarki etykiet w firmie.

Etykietowanie poprawiające bezpieczeństwo

Jednym z najważniejszych aspektów prowadzenia firmy jest zapewnienie wszystkim bezpieczeństwa przy jednoczesnym wyeliminowaniu wszystkich czynników ryzyka. Jeśli posiadasz przemysłową drukarkę etykiet, możesz z łatwością oznaczyć różne rury niezbędnymi informacjami. Można również oznaczyć pojemniki zawierające niebezpieczne lub toksyczne materiały. Zapewni to nie tylko bezpieczeństwo wszystkim, ale także pomoże pracownikom w prawidłowym korzystaniu ze sprzętu. Według Vantage Circle, bezpieczeństwo w miejscu pracy poprawia samopoczucie pracowników.

Odpowiednie oznakowanie wszystkich elementów w obiekcie pozwala zapewnić wizualne informacje na temat bezpieczeństwa wszystkim osobom przebywającym w pobliżu. Nawet ci, którzy nie pracują w Twojej firmie, mogą również poznać informacje dotyczące sprzętu i innych materiałów. W zakładzie znajdują się inne przedmioty, które mogą zagrażać bezpieczeństwu, a ich odpowiednie oznakowanie jest najlepszym sposobem ochrony wszystkich.

Etykietowanie 5S

Zakłady stosujące metodologie i strategie 5S odniosą wiele korzyści z przemysłowej drukarki etykiet. Możesz bez wysiłku tworzyć trwałe etykiety, które pomogą Ci w procesie organizowania i sortowania w obiekcie. Pozwoli to nie tylko wyeliminować marnowanie czasu, ale także marnowanie zapasów. Są to bardzo ważne cele 5S.

W zależności od procesu wdrażania 5S w zakładzie, należy zachować pewne standardy podczas etykietowania różnych typów sprzętu. Tworzenie niestandardowych etykiet nie tylko poprawi czytelność, ale także trwałość.

Etykietowanie konserwacji

Każdy zakład potrzebuje dobrego personelu konserwacyjnego, aby mógł działać prawidłowo. Osoby odpowiedzialne za stan maszyn bez wątpienia mają do czynienia z innymi rodzajami narzędzi i części, z których muszą regularnie korzystać. Używając przemysłowej drukarki etykiet do oznaczania tych przedmiotów, będą oni mogli łatwo je znaleźć.

Kolejną korzyścią jest to, że zespół konserwacyjny może użyć drukarki etykiet do wydrukowania konkretnych etykiet, które będą określać właściwe rzeczy należące do działu. Wyeliminuje to wszelkie nieporozumienia dotyczące narzędzi.

Etykieta do zarządzania magazynem

Wiele magazynów korzysta obecnie z nowoczesnych metod organizacji i śledzenia, które są obsługiwane przez oprogramowanie i komputery. Jest to jeden z najlepszych sposobów na zapewnienie skuteczności maszyn, a także świetny sposób na ograniczenie błędów i pomyłek. Jeśli jednak nie wyeliminujesz ludzi z magazynu, nadal dobrą praktyką jest etykietowanie innych rzeczy, takich jak korytarze, regały i systemy przechowywania. Można również zakupić etykiety hurtowe , aby ułatwić ten proces.

Nawet w najbardziej zaawansowanych magazynach istnieje wiele rzeczy lub produktów, które wymagają obsługi. Stworzenie zrozumiałej etykiety dla konkretnego produktu pozwoli szybko wykonać zadanie. Wyeliminuje to również możliwość wyboru niewłaściwej etykiety.

Znaki wewnętrzne/zewnętrzne

Wiele obiektów działa zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. W takim przypadku przemieszczanie się między zewnętrzną i wewnętrzną częścią obiektu jest bardzo trudne. Nawet jeśli chcesz załadować i rozładować ciężarówki, musisz upewnić się, że każdy pracownik w Twoim obiekcie jest świadomy tego, co się dzieje. Muszą oni również znać lokalizację operacji. Producenci etykiet przemysłowych mogą z łatwością drukować niestandardowe etykiety, które są wyjątkowo odporne na warunki atmosferyczne. Poza tym etykiety zapewnią wszystkim bezpieczeństwo.

Te trwałe etykiety można zainstalować w dowolnym miejscu, aby dostarczyć niezbędne informacje. Jest to świetny sposób na zapewnienie działania obiektu. Etykiety te mogą być również wykonane z materiałów odblaskowych.

Etykiety identyfikacyjne

Identyfikacja różnych rzeczy w obiekcie jest bardzo ważna dla planowania, planowania i obsługi dowolnego działu. Przypisanie niektórych numerów lub nazw do ważnych zasobów, takich jak maszyny, wózki widłowe i narzędzia, pomoże wszystkim zrozumieć lokalizację przedmiotów. Wyeliminuje to wszelkie nieporozumienia.

Usprawni to nie tylko działanie obiektu, ale także metody pracy ludzi. Wyeliminuje to również nieporozumienia podczas korzystania z przedmiotów. Dodatkowo można śledzić konserwację każdego elementu wyposażenia.

Podsumowanie

Oto 6 zalet posiadania przemysłowej drukarki etykiet. Etykiety w obiekcie są bardzo ważne, aby utrzymać wszystko w porządku. Co najważniejsze, zapewnią one bezpieczeństwo pracowników.