Nic nie może być bardziej imponujące niż inteligentny i klasyczny pomysł na wystrój domu, gdy zamierzasz rozpryskiwać pozytywne wibracje w każdej alkowie swojego domu. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w pojedynczym mieszkaniu o powierzchni 250×250 stóp kwadratowych, czy w przestronnym domu, czarujące wnętrze zawsze odgrywa zręczną rolę w napędzaniu świeżości zarówno w umyśle, jak i wewnątrz domu.

Jednak dekoracja wnętrz jest mieszanką zarówno drogich, jak i ekonomicznych spraw. Możesz dostosować się do dowolnego z nich w oparciu o swoje możliwości finansowe. Jeśli szukasz minimalistycznych, ale inteligentnych pomysłów na wystrój wnętrz, dobra wiadomość dla Ciebie! Skorzystaj z tych 10 pomysłów na wystrój domu, które rozświetlą każdy zakątek Twojego domu, nawet bez zniechęcania budżetu. Wstrzymaj więc oddech i zacumuj przy tych dowcipnych pomysłach na wnętrze.

Top 10 minimalistycznych pomysłów na wystrój domu

1. Zrównoważona gra światła i kolorów

Pierwszy rozdział dekoracji domu zawsze łączy się z wystarczającą wentylacją powietrza i światła w pomieszczeniu, które propaguje świeże i przyjazne środowisko. W związku z tym, jeśli czujesz, że twoje mieszkanie jest zbyt zatłoczone meblami i wieloma zbędnymi rzeczami, najpierw usuń je stamtąd.

W tym momencie, jeśli chcesz pokazać jasny wygląd w przestrzeni salonu, możesz pomalować ściany 4 różnymi jasnymi kolorami. Upewnij się jednak, że wszystkie te kolory współgrają ze sobą. Na przykład, podczas gdy ściana wychodząca na słońce odbija intensywny żółty kolor, przeciwległa ściana powinna być jasnopomarańczowa lub pastelowa. Podczas zabawy z eksperymentami kolorystycznymi należy pamiętać, że powinno być maksymalne odbicie w przestrzeni, które poprawia ogólną wentylację.

Pomimo koloru, ściany można również okleić pięknymi tapetami lub naklejkami ściennymi, które są tanie, ale mają duży potencjał, aby upiększyć klasyczny wygląd pomieszczenia. Co więcej, możesz je zrealizować w lukratywnym budżecie, kupując na dowolnej modnej stronie internetowej z dekoracjami domowymi, takiej jak Bed Bath and Beauty, z co najmniej 50% rabatem.

2. Zawieś prześwitujące zasłony z pajęczyny

Każdy jest świadomy piękna zasłon, które wpływają na wystrój domu. Jednak szukając niekonwencjonalnych pomysłów na wystrój domu, można uzurpować sobie nieprzezroczyste i jednokolorowe zasłony z zestawem białych i prześwitujących zasłon pajęczych, które można kupić w Michales z co najmniej 60% rabatem.

Zawieś je na drzwiach sypialni i salonu, a także na oknach i ciesz się nowoczesnymi pomysłami na dekorację bez naruszania prywatności. Aby uzyskać lepszy efekt, możesz również kołysać chińskim talizmanem instrumentalnym na każdej z tych zasłon, szczególnie na drzwiach, które tworzą melodyjną harmonię poprzez łaskotanie się ze sobą upiornym podmuchem wiatru.

3. Zieleń z roślinami w pomieszczeniach

Podczas gdy rośliny witają najserdeczniejsze spojrzenie na pokój, zwiększają one również jego piękno. W dzisiejszych czasach szereg roślin domowych jest dostępnych po najniższych kosztach, możesz wybrać dowolną z nich i umieścić je w różnych częściach domu.

Popularne rośliny domowe to rośliny pieniężne, orchidee, kaktusy kwiatowe i kilka miniaturowych roślin, takich jak bambusowa doniczka, bonsai z drzewa banyan, futro itp. Wszystkie te rośliny są dostępne w cenie od 30 do 40 USD w Proflowers i powiązanych witrynach internetowych. Możesz wypróbować kilka z nich i ozdobić swój dom czystą elegancją. Na przykład, gdy umieścisz wannę z pieniędzmi na balkonie, trzymaj bonsai na bocznym stoliku obok sofy w salonie.

4. Szereg ram do obrazów ściennych

Jeśli twój gust w zakresie wystroju domu jest zgodny ze stylem vintage i klasycznym, umieść zestaw klasycznych obrazów olejnych na ścianie salonu. W przeciwnym razie możesz pozwolić sobie na odrobinę eksperymentowania z tym samym pomysłem. Wypróbuj zestaw ramek ściennych boho lub tych przypominających śródziemnomorski styl wystroju i przypnij je na ścianie.

Pamiętaj, że jeśli jesteś zafascynowany krzykliwym, jasnym wystrojem domu w stylu wyspiarskim, upewnij się, że obrazy na ścianie są jasne i kolorowe. Jednak zamiast malować ramki, możesz przeprowadzić ten sam eksperyment z ramkami do zdjęć. A od Walgreens photo, będziesz miał szczęście, aby złapać je z 60% rabatem.

5. Wzmocnij majsterkowanie

Żaden inny pomysł na wystrój domu nie byłby tak opłacalny jak styl DIY. Chociaż dzięki tej metodzie możesz wydobyć swojego wewnętrznego artystę, wynik umiejętności, czasami przedstawiany jako spektakularny. Dzięki tej metodzie można udekorować wyrzuconą, nieużywaną szklaną butelkę poprzez piękne malowanie lub ozdabianie w specjalnym stylu rzemieślniczym.

Jeśli twoje umiejętności majsterkowania są o krok do przodu, możesz spróbować zabawy z nitką, klejem i kolorem. Zrób z nich lampiony. Lub szklane lampiony, umieszczając w nich małe żarówki. Możesz także spróbować wyrzeźbić małe artefakty z drewna, takie jak mały drewniany wazon, stolik kawowy itp. W Hobby Lobby można uzyskać najlepszą ofertę na zestawy do majsterkowania, które prawie nie schodzą poniżej 50% rabatu.

6. Inteligentna dekoracja z lampionami

W tym celu można kupić na rynku lampki na łańcuszkach lub klasyczne latarnie. Lampiony mogą mieć różne style i wszechstronne zastosowania. Na przykład wykonana z klejnotów lampa stołowa w stylu zippy, królewski żyrandol lub zestaw małych lampionów, które można umieścić na balkonie. Ten pomysł na wystrój domu jest czymś więcej niż tylko ekonomicznym, ale zapewnia wyjątkową atmosferę w domu.

7. Dekoracja gabinetu w stylu vintage

Wprowadź atmosferę vintage do gabinetu. Umieść zabytkową drewnianą półkę na książki, która jest fornirowana królewskim wykończeniem galowym i dołącz do niej odpowiedni oldschoolowy stół i krzesło, które zostały uznane za zastąpione.

Aby zaoszczędzić pieniądze, możesz ponownie wykorzystać swoje umiejętności majsterkowania. Kup kilka lasek fornirowanej gali lub elementów do oksydowania, a następnie oksyduj starą półkę na książki z maksymalną starannością i umiejętnościami. W Home Depot, Hobby Lobby można kupić te surowe elementy z dużymi rabatami.

8. Dekoracja szklanymi pojemnikami

Szklane pojemniki w żywych stylach, a mianowicie kieliszki do wina, talerze obiadowe, małe miski itp. są kolekcją każdej kuchni. Chociaż czasami mogą wydawać się przyziemne, jeśli jesteś wystarczająco dowcipny, możesz z nich wyczarować wspaniałe pomysły na wystrój domu.

Umieść je w odpowiedniej kolejności w szafce kuchennej i zachowaj hierarchiczną dekorację, tj. małe pojemniki trzymane w pierwszym rzędzie i duże, podłużne kociołki w ostatnim rzędzie. Pomysł ten nie tylko uchroni je przed częstym rozbiciem, ale jest także bezpieczną strategią ochrony przed rękami dzieci.

9. Rola małych artefaktów

Dekoracja domu nie oznacza ciągłego ozdabiania go dużymi przedmiotami. Czasami małe i zabytkowe artefakty wpływają na aurę wystroju domu na wyższy poziom. Dlatego możesz wypróbować małe i zabytkowe artefakty, a mianowicie model rycerza-żołnierza, miniaturowy model historycznej struktury, takiej jak Koloseum w Rzymie, wieża w Pizie itp.

Z jednej strony są one niedrogie, ale z drugiej zapewniają ogromną elegancję wewnątrz domu. Istnieje wiele stron internetowych, takich jak JOAAN, Michaels itp., które oferują zniżki na różne rodzaje artefaktów i miniatur.

10. Holistyczne wykorzystanie wolnej przestrzeni

Wreszcie, musisz być oczyszczony z jednej ważnej lekcji, że dekoracja domu jest równowagą przestrzeni i upiększania. Dlatego też należy mądrze wykorzystywać lub wypełniać pustą przestrzeń. Na przykład, aby przyciągnąć uwagę w salonie, pozostaw pustą przestrzeń nad sofą. Maksymalnie można tam umieścić duży okrągły zegar.

Podobnie, aby skomponować znaczące proporcje ze światłem słonecznym i wentylacją, można pokolorować szyby okienne w kratkę. Można również umieścić dwa gliniane wazony o fakturze terakoty w dowolnych dwóch rogach salonu, aby wprowadzić klasyczną, średniowieczną dekorację. Tak więc, najmniejszym i ostatnim elementem dekoracji domu jest doskonała świadomość przestrzeni i zręczność w jej artystycznym pokryciu.

Posiadanie pięknego domu ozdobionego nieskazitelną i przyzwoitą dekoracją jest tym, o czym ludzie marzą od dziesięcioleci. Chociaż budżet stanowi główne ograniczenie w realizacji tego marzenia, mam nadzieję, że dzięki tym 10 pomysłom na wystrój domu możesz wylądować na stronie wiarygodnych rozwiązań. Dlatego wypróbuj przynajmniej kilka z tych pomysłów, aby nadać swojemu domowi odrębną osobowość. A w poszukiwaniu bardziej ekonomicznych ofert, zachęcamy do zajrzenia do popularnych witryn agregujących kupony, które stale wyświetlają oszałamiające rabaty na zestawy do dekoracji wnętrz. Udekoruj swój dom w piękną siedzibę i bądź szczęśliwy.

Opublikowano 15 lipca 2021 r.